S11: Duże zainteresowanie budową obwodnicy Kępna
Węzeł Kępno w ciągu drogi ekspresowej S8. Obwodnica Kępna połączy drogi ekspresowe S8 i S11. Fot. GDDKiA

21 firm chce przystąpić do przetargu na budowę blisko 4,5 km obwodnicy Kępna w woj. wielkopolskim. Nowy odcinek o parametrach drogi ekspresowej S11 pobiegnie od drogi krajowej nr 11 do węzła Kępno-Krążkowy wybudowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S8 Syców – Kępno – Wieruszów – Walichnowy.

W przetargu na projekt i budowę północnego odcinka obwodnicy Kępna wpłynęło 21 wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Zainteresowane firmy pochodzą z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Austrii, Czech i Litwy.

- Do połowy kwietnia opolski oddział GDDKiA będzie oceniał złożone wnioski w celu i wyłonieni maksymalnie 20 firm, które w połowie kwietnia 2015 r. zostaną zaproszone do złożenia ofert. Otrzymają one wówczas Specyfikację Istotnych Warunków Zamówienia (SIWZ) wraz z projektem funkcjonalno-użytkowym. Oferenci muszą spełniać szereg warunków, m.in. wykazać się doświadczeniem przy realizacji podobnych zadań drogowych, mieć dobrą kondycję finansową oraz posiadać odpowiedni potencjał kadrowy. Składanie ofert do przetargu potrwa do 25 maja 2015 r. Rozstrzygnięcie przetargu powinno nastąpić na początku września, a podpisanie umowy planowane jest na koniec października 2015 roku - informują drogowcy. GDDKiA szacuje, ze realizacja inwestycji potrwa maksymalnie 33 miesiące od daty podpisania umowy.

Nowa trasa odciąży obecny odcinek drogi krajowej nr 11 przebiegający przez Kępno i Baranów. Docelowo, cała obwodnica Kepna będzie miała ponad 12 km. CO ciekawe, trwają już przymiarki do drugiego, liczącego 7 kilometrów, fragmentu obwodnicy.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: