• Facebook - conadrogach
S11: I odcinek obwodnicy Kępna za półmetkiem, kolejny czeka na umowę
Pierwszy etap budowy obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11 jest już na półmetku. Zdjęcia: GDDKIA

Pierwszy etap budowy obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11 jest już za półmetkiem. Wkrótce powinno ruszyć projektowanie i budowa kolejnego II odcinka. Znamy już ofertę uznaną przez GDDKIA za najkorzystniejszą w przetargu.

Na budowie I odcinka obwodnicy Kępna w ciagu drogi ekspresowej S11 zakończone zostały prace przy wzmocnieniach podłoża oraz wykopach natomiast roboty przy budowie nasypów zaawansowane są w 60%.

Obwodnica Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11

Droga ekspresowa S11 na I odcinku obwodnicy Kępna. Zdjecia: GDDKIA

Na obiektach inżynierskich wykonano wszystkie podpory obiektów mostowych oraz wszystkie konstrukcje oporowe, zaawansowanie ustrojów nośnych wynosi 50%.

Budowa obwodnicy Kępna

Budow aobwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11. Zdjęcia: GDDKIA

- Prace budowlane wykonywane w ramach budowy obwodnicy Kępna - odcinek I, realizowane są zgodnie z założonym i zatwierdzonym harmonogramem. Zamawiający na bieżąco nadzoruje przebieg budowy oraz dokonuje kontroli jakości wbudowywanych materiałów. Monitorowany jest również poziom zatrudnienia oraz finansowanie firm podwykonawczych – zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga ekspresowa S11

Zdjęcia: GDDKIA

Prowadzone jest postępowanie przetargowe na budowę II odcinka obwodnicy Kępna. GDDKIA wyłoniła już najkorzystniejszą ofertę. Jest nią oferta złożona przez Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor. Firma wyceniła prace na ponad 122,6 mln zł i dała 10 lat gwarancji. Na zaprojektowanie oraz zbudowanie II odcinka obwodnicy przewiduje się 34 m-ce.

Pierwszy odcinek obwodnicy Kepna w ciagu drogi S11

Pierwszy etap budowy obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11 jest już na półmetku. Zdjęcia: GDDKIA

 

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: