• Facebook - conadrogach
S11: II etap obwodnicy Kępna nadal w grze
Budowa pierwszego odcinka obwodnicy Kępna już trwa. Prace realizuje Budimex. Zdjęcia: GDDKIA

Otwarto oferty na zaprojektowanie i budowę drugiego odcinka obwodnicy Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11. Od listopada ubiegłego roku budowie jest już pierwszy odcinek obwodnicy o długości 3,7 km.

W maju 2016 roku został zakończony pierwszy etap postępowania przetargowego dot. zaprojektowania i budowy II etapu obwodnicy Kępna, stanowiącej południowy fragment obwodnicy m. Kępno od węzła „Kępno – Krążkowy” wybudowanego w ramach budowy drogi ekspresowej S8 Syców – Kępno – Wieruszów – Walichnowy do istniejącej drogi krajowej nr 11 w rejonie m. Baranów. Wyłonionych zostało dziewiętnastu wykonawców. W drugim etapie oferty złożyło ośmiu wykonawców. - Najkorzystniejsza oferta zostanie wybrana na podstawie 3 kryteriów oceny ofert: ceny, terminu realizacji i okresu gwarancji jakości – informuje poznański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, który jest odpowiedzialny z realizację inwestycji.

Zadanie polega na zaprojektowaniu, uzyskaniu wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień, pozwoleń i prawomocnych decyzji administracyjnych, w tym decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, budowie w/w odcinka oraz uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

Obwodnica Kępna w ciągu drogi ekspresowej S11. Mapa II odcinka - południowego. Źródło: GDDKIA

Realizacja obwodnicy Kępna jako odcinka drogi S11 umożliwi wjazd i zjazd z nowo wybudowanej drogi ekspresowej S8 w kierunku Poznania i Bytomia omijając po wschodniej stronie miejscowości Kępno oraz Baranów. Umożliwi również wjazd i zjazd na drogę S8 w kierunku Warszawy i Wrocławia. Cała obwodnica Kępna będzie liczyć ponad 12 kilometrów.

Tak postępują prace na pierwszym, północnym odcinku obwodnicy Kepna.

Budowa obwodnicy Kepna w ciągu S11

Budowa I etapu obwodnicy Kępna w ciągu S11 - galeria zdjęć kwiecień 2017 r., Zdjęcia: GDDKIA

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

warszawiak
2017-05-13 18:57
Dodam jeszcze jedno, żeby ktoś się nie przyczepił, że niby tylko krytykuję. Pochwalić należy wykonanie (obecnie "zaślepionego") węzła "Kępno" od razu przy budowie drogi S8. Przynajmniej teraz nie potrzeba będzie wszystkiego rozwalać, nie będą powstawać wiec żadne korki i zatory, a budowa obwodnicy Kępna dla kierowców jadących po S8 jest (lub będzie przy drugim etapie) zupełnie obojętna. Niestety nie zawsze tak w historii budowy dróg bywało.
warszawiak
2017-05-12 18:11
Jeszcze dokładnie wyjaśnię, o co mnie chodzi: nawet przy "rozbiciu" tego odcinka na dwie części, należało ruszyć z przetargami na obie równocześnie. Wtedy całość obwodnicy byłaby już w budowie. A tak, obecnie w budowie jest tylko jedna, króciutka część północna, która de facto nie jest obwodnicą Kępna. Bardziej nią byłaby już część południowa.
warszawiak
2017-05-12 00:58
Wszystko fajnie, ale do tej pory nie jestem w stanie zrozumieć decyzji naszych "kochanych" kretyńskich decydentów drogowych. Co za bezmózgowiec "rozbił" ten "ogromny" 12-to kilometrowy odcinek na dwie części i na dodatek doprowadził do tak dużej przerwy czasowej pomiędzy przetargami na nie, zamiast od razu ogłosić przetarg na całą obwodnicę.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: