• Facebook - conadrogach
S19: Budowa południowej obwodnicy Białegostoku wstrzymana

Znowu pojawiły się problemy z budową południowej obwodnicy Białegostoku w ciągu drogi ekspresowej S19. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska nie zgodził się na budowę drogi ekspresowej S19 na odcinku Choroszcz - Ploski oraz DK65 Kudrycze - Grabówka.

Jak argumentuje RDOŚ mimo dwukrotnego upominania inwestora - Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, do tej pory nie wpłynęły dokumenty uzupełniające braki we wniosku. Chodzi m.in o nieaktualne dane i badania do raportu środowiskowego.  - Przedawnione wyniki badań nie dawały podstaw do wykluczenia możliwości negatywnego oddziaływania tej inwestycji na środowisko - poinformowała Małgorzata Wnuk, rzecznik prasowy RDOŚ.

Wniosek o wydanie DŚU został złożony w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na początku września 2012 roku. GDDKiA planowała, że otrzyma pozytywną decyzję jescze w ubiegłym roku. Teraz GDDKiA może odwołac się od decyzji do Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Ma na to 14 dni. Jeżeli to nie przyniesie pozytywnej decyzji konieczne będzie ponowne przygotowanie dokumentacji. Taki rozwój wydarzeń spowoduje, że rozpoczęcie budowy obwodnicy Białegostoku moze nie ruszyć w najbliższych latach jak planowała GDDKiA.

Przygotowywana inwestycja - budowa południowej obwodnicy Białegostoku obejmuje 49 km odcinek drogi ekspresowej S19 od połączenia z S8 (węzeł Choroszcz) do włączenia w drogę krajową nr 19 przed planowanym węzłem Proniewicze w rejonie Bielska Podlaskiego. W ramach tego zadania planowana jest także budowa dwujezdniowej drogi krajowej nr 65 w ciągu południowej obwodnicy Białegostoku na długości 13,5 km na trasie Kudrycze – Grabówka.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: