• Facebook - conadrogach
S6 na zachód od Koszalina do końca 2019 r.
W budowie jest cały odcinek drogi ekspresowej S6 z Goleniowa do Koszalina. Zdjęcia: GDDKIA

Do końca 2019 r., planowane jest oddanie do ruchu połączenia Goleniowa z Koszalinem w ciągu drogi ekspresowej S6. Na wszystkich odcinkach o łącznej długości 120 km trwają lub wystartowały prace budowlane.

Na wszystkich sześciu fragmentach trasy zostały wydane decyzje ZRID (zgoda wojewody na realizacje inwestycji drogowej), prowadzone są wycinki drzew i ruszają roboty budowlane. Na 120-kilometrowym docinku ekspresowej „szóstki” powstanie 11 węzłów drogowych, 111 obiektów inżynierskich (wiadukty, mosty, estakady i przejścia dla zwierząt), 6 (3 pary) Miejsc Obsługi Podróżnych i 3 Obwody Utrzymania Drogi Ekspresowej.

Sama obwodnica Koszalina i Sianowa w ciągu drogi ekspresowej S6 o długości 20,1 km planowana jest do oddania jeszcze w 2018 r. Obecnie trwają tam roboty przy obiektach mostowych, usuwaniu kolizji, wymianie gruntu i wzmacnianiu podłoża.

W woj. zachodniopomorskim trwa jeszcze realizacja dwóch obwodnic. Obwodnica Wałcza w ciągu drogi ekspresowej S10 (dł. 17,8 km) jest w budowie, roboty koncentrują się głównie przy budowie estakad. Inwestycja powinna się zakończyć w 2018 roku. Obwodnica Szczecinka w ciągu S11 (dł. 12 km) czeka na uzyskanie decyzji ZRID. Wiosną również na tej inwestycji rozpoczną się roboty budowlane. Ta obwodnica powinna być gotowa w 2019 roku.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Zbychu
2017-03-13 15:22
A na wschód od Koszalina... c..j, d..a i kamieni kupa. Z reszta dziwie sie tym na pomorzu. Glosuja na PO a chca droge od PIS-u. Dobrze, ze chociaz w pomorkiem bedzie fragment Trasy Kaszubskiej S6

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: