S6: Wybrano wariant Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta

Wybrano wariant przebiegu obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Kolejnym krokiem będzie złożenie wniosku o wydanie decyzji środowiskowej dla obwodnicy do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Drogowcy zakładają, że nastąpi to w drugim lub trzecim kwartale tego roku.

W ostatnich miesiącach przeprowadzone były dodatkowe konsultacje w sprawie przebiegu Obwodnicy Metropolitalnej przez miejscowości Miszewo, Banino i Pępowo w gminie Żukowo. Zdecydowana większość mieszkańców opowiedziała się za dotychczasowym wariantem przebiegającym w pobliżu Miszewa.

- Decyzją Komisji Opiniującej Projekty Inwestycyjne działającą przy Generalnym Dyrektorze Dróg Krajowych i Autostrad został wybrany dla Obwodnicy Metropolitalnej wariant Ia (tzw. czerwony), a dla obwodnicy Żukowa - wariant Ia. Trasa ekspresowa ma w wybranym wariancie długość 32,7 km, a obwodnica Żukowa - 7,7 km - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.


Kolejnym krokiem związanym z przygotowaniem tej inwestycji do realizacji będzie złożenie w III kwartale wniosku o wydanie decyzji środowiskowej do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Obwodnica Metropolitalna ma się zaczynać na węźle Chwaszczyno projektowanej drogi ekspresowej S6, tzw. Trasy Kaszubskiej. Minie Żukowo od strony wschodniej i włączy się do węzła Gdańsk Południe na styku S6 Obwodnicy Trójmiasta i S7 Południowej Obwodnicy Gdańska. Obwodnica Żukowa jest integralną częścią projektowanej trasy.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: