S61 na Warmii i Mazurach cała w realizacji
Droga ekspresowa S61 na Warmii i Mazurach ma już komplet umów. Zdjęcia: GDDKIA

Podpisana umowa na projekt i budowę 23-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S61 od Szczuczyna do węzła Ełk Południe przypieczętowała realizację całej trasy w województwie warmińsko-mazurskim. Budowa całej drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Budzisko w ciągu międzynarodowej trasy Via Baltica jest współfinansowana przez Unię Europejską z funduszy „Łącząc Europę”.

Wykonawcą wspomnianego odcinka S61 będzie konsorcjum firm: Porr, Porr Bau oraz UNIBEP. Wartość zadania wynosi ok. 699,5 mln zł. Planowany czas realizacji to 29 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych (15.12 – 15.03).

Inwestycja będzie polegała na budowie odcinka dwujezdniowej drogi ekspresowej S61 wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz obiektów ochrony środowiska. Połączenie z siecią dróg lokalnych będzie możliwe poprzez węzły drogowe: Guty i Ełk Południe.

 

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Ełk

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Ełk w ciągu trasy via Baltica. Mapa: GDDKIA

 

Odcinek, na budowę którego została właśnie podpisana umowa jest jednym z trzech fragmentów drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Raczki, będącej częścią europejskiej trasy Via Baltica, realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Inwestycja została podzielona na trzy odcinki realizacyjne:

  • Zadanie nr 1 – Szczuczyn – węzeł Ełk Południe (ok. 23 km),

  • Zadanie nr 2 - węzeł Ełk Południe - węzeł Wysokie o dł. ok. 23 km (w tym połączenie z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o dł. ok. 4 km),

  • Zadanie nr 3 - węzeł Wysokie - Raczki (ok. 20 km).

W lipcu podpisane zostały umowy na projekt i budowę odcinków Wysokie – Raczki oraz Ełk Południe – Wysokie.

Obecnie w realizacji jest 188 km drogi ekspresowej S61 za ok. 4,6 mld zł. Na podpisanie umowy czeka już tylko odcinek Łomża Zachód – Kolno o dł. 13 km i wartości ok. 525,6 mln zł. 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: