• Facebook - conadrogach
S61 Szczuczyn - Raczki o krok od realizacji
Droga ekspresowa S61 Szczuczyn - Raczki z kompletem wyłonionych wykonawców. Wkrótce podpisanie umów na wszystkie trzy odcinki trasy. Zdjęcia: GDDKIA

Komplet rozstrzygniętych przetargów na projekt i budowę odcinków drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Raczki oznacza, że jej realizacja wkrótce stanie się faktem. Dzisiaj drogowcy wyłonili wykonawców dwóch ostatnich odcinków S61 – Szczuczyn – Ełk Południe i Ełk Południe - Wysokie.

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Raczki została podzielona na trzy odcinki realizacyjne:

  • Zadanie nr 1 – Szczuczyn – węzeł Ełk Południe (ok. 23 km),

  • Zadanie nr 2 - węzeł Ełk Południe - węzeł Wysokie (ok. 20 km wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o dł. ok. 4 km),

  • Zadanie nr 3 - węzeł Wysokie - Raczki (ok. 20 km).

 

Wszystkie trzy odcinki drogi Via Baltica realizowane przez olsztyński oddział GDDKiA weszły w ostatnią fazę postępowania przetargowego. - Po ewentualnych odwołaniach i kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych będziemy mogli podpisać umowy na realizację tych zadań – informują przedstawiciele GDDKIA.

Najkorzystniejsze oferty na wykonanie dwóch odcinków S61 złożyła firma POLAQUA Sp. z o.o. z Wólki Kozodawskiej. Firma zaoferowała wykonanie zadania 1 (Szczuczyn – Ełk Płd.) za kwotę 534, 3 mln zł, natomiast zadanie 2 (Ełk Płd. – Wysokie) zamierza zrealizować za 613,2 mln zł. Planowany czas realizacji obu zadań to 29 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych (15.12 – 15.03).

Przypomnijmy, że 13 lutego 2018 rozstrzygnięty został przetarg na realizację drogi S61 dla zadania 3. Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie tego ok. 20-kilometrowego fragmentu trasy od węzła Wysokie do Raczek złożyła firma Budimex SA z kwotą 484,3 mln zł. Planowany czas realizacji zadania to 29 miesięcy z wyłączeniem okresów zimowych (15.12 – 15.03).

 

Mapa z odcinkiem drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Raczki

 Mapa z odcinkiem drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Raczki w woj. warmińsko-mazurskim. Mapa: GDDKIA

Droga ekspresowa S61 Szczuczyn - Raczki realizowana będzie w systemie „Projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami zamawiającego zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz zamawiającego wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na początku roku 2021.

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn - Budzisko, odcinek Szczuczyn – Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility - CEF).

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Mazur
2018-02-28 18:49
Nie mogę się doczekać.
Kristof
2018-02-24 13:59
Nareszcie :-)

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: