• Facebook - conadrogach
S7 Lubień – Rabka Zdrój pnie się w górę
Pną się do góry filary obiektów mostowych na S7 Lubień – Rabka Zdrój. Budowa Zakopianki - kwiecień 2017 r. Zdjęcia: GDDKIA

Pną się do góry filary obiektów mostowych na przyszłej, ekspresowej Zakopiance. Część podpór obiektów mostowych na budowanym odcinku S7 pomiędzy Lubniem i Rabką Zdrojem jest już widoczna coraz wyżej nad powierzchnią gruntu.

Najbardziej imponujące obiekty mostowe i wiadukty powstają na odcinku III od Skomielnej Białej do Chabówki. Tu aż 3 km 396 metrów czyli 55% tego odcinka będzie przebiegało po wiaduktach i estakadach. Takie rozwiązania inżynierskie wymusiło ukształtowanie terenów górskich.

Budowa obiektów mostów i estakad na Zakopiance - S7 Lubień - Rabka

Budowa wiaduktów i estakad na Zakopinace - S7 Lubień - Rabka. Zdjęcia: GDDKIA

Najdłuższa estakada , o długości 992 metry będzie miała najwyższe podpory, wysokie na 50 metrów. Podpór różnej wysokości będzie 13 i już można zobaczyć część z nich ponad gruntem w miejscowości Skomielna Biała.

Prace przy budowie obiektów mostowych są na różnym etapie, na poszczególnych odcinkach i w różnych miejscach. Nadal trwają wykopy pod fundamenty, odkopywanie głowic pali, wiercenia pod pale, wykonywanie platform roboczych, prace zbrojeniowe i betoniarskie.

Kontynuowane jest drążenie prawej nitki tunelu od strony portalu północnego na odcinku II Naprawa-Skomielna. Prowadzono roboty przy wykopie i instalowano gwoździe od strony portalu południowego tunelu. Wykonywano również wykopy pod wiadukt nad drogą powiatową w Naprawie oraz montowano szalunki i betonowano podpory.

Na odcinku I S7 Lubień-Naprawa roboty trwały przy budowie wiaduktach w Lubniu, Krzeczowie i Naprawie. Prowadzono także wykopy, profilowanie i umocnienie skarp, poprawiano drogi technologiczne, wykonywano platformy, kruszono materiał z wykopu oraz wykonywano dreny na skarpach.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: