Skrzyżowania na DK11 i DK25 w Bobolicach będą przebudowane

W związku z planowaną w roku 2014 r. przebudową skrzyżowań na drogach krajowych nr 11 i 25 w Bobolicach w województwie zachodniopomorskim, obowiązywać będzie zmieniona organizacja ruchu i objazdy.

W ramach inwestycji powstaną dwa ronda zamiast skrzyżowań łączących drogi krajowe nr 11 Kołobrzeg - Bytom i nr 25 Bobolice - Międzybórz oraz drogę krajową nr 11 z drogą wojewódzką 205 Darłowo - Bobolice. Prace powinny ruszyć pod koniec wakacji.

Trasa: Szczecinek – Koszalin

Kierujący jadący ze Szczecinka w kierunku Koszalina oraz udający się dalej do miejscowości nadmorskich  mogą skorzystać z dwóch zalecanych tras objazdowych:

Szczecinek – Biały Bór – Miastko – Polanów – Koszalin oraz

Szczecinek – Barwice – Połczyn Zdrój – Białogard – Karlino – Koszalin/Kołobrzeg.

Trasa: Biały Bór - Koszalin

Również jadący z Białego Boru w kierunku Koszalina i z powrotem powinni wybrać trasę Miastko – Polanów – Koszalin.

Organizacja ruchu w Bobolicach w czasie przebudowy:

Podczas przebudowy obu skrzyżowań na DK11 i DK25 ruch pojazdów będzie odbywał się po drogach gminnych.  Objazd z Koszalina w kierunku Piły czy Bydgoszczy będzie obejmował skierowanie pojazdów z  ul. Koszalińskiej na ul. Wojska Polskiego, Seligera i dalej na ul. Reymonta do skrzyżowania z ul. Warszawską,  z której kierowca dopiero będzie miał możliwość wyboru interesującej go trasy (Piła lub Bydgoszcz).

W podobny sposób będą poruszać się mieszkańcy po samym mieście. Wjazd do centrum będzie możliwy od ul. Wojska Polskiego i ul. Ratuszowej. Natomiast, aby wyjechać z centrum miasta należy kierować się w ul. Seligera, następnie Reymonta i wjechać w ulicę Warszawską. Wówczas kierowca może dopiero wybrać interesujący go kierunek.  Można również z centrum miasta kierować się na ul. Ratuszową i dojechać do ul. Koszalińskiej. Jednakże tu prawdopodobieństwo włączenia się do ruchu jest bardzo małe.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: