Śnieżyca i wypadki powodują paraliż na autostradzie A4 pod Wrocławiem
Zima na polskich drogach. Paraliż komunikacyjny na autostradzie A4. Zdjęcia: GDDKIA

W wyniku gwałtownego załamania pogody, dużych opadów śniegu i marznącego deszczu pogorszyły się warunki na drogach. Autostrada A4 w okolicach Wrocławia od godzin popołudniowych stoi w gigantycznych korkach.

Bardzo trudne warunki na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Kierowcy jadący na trasie Wrocław – Legnica stoją od kilku godzin w korku m.in. na wysokości Pietrzykowic, Katów Wrocławskich i Kostomłotów (węzeł z droga krajową nr 5). Niewiele daje ucieczka na drogi objazdowe – one również są zablokowane. 

Z informacji uzyskanych od kierowców wiemy, że korek na nitce północnej przed Kostomłotami spowodowany jest wypadkiem do jakiego doszło późnym popołudniem.  TIR uderzył w bariery  i zablokowana jest cała droga w kierunku Legnicy. 

Trudna sytuacja dotyczy niemal całego dolnośląskiego odcinka autostrady A4, w szczególności w miejscach gdzie są wzniesienia. Nawet niewielkie górki powodują, że samochody ciężarowe mają problem z podjazdem i blokują drogę.

 Rozbudowa czy budowa autostrady A4 Wrocław – Krzyżowa? Decyzje pod koniec roku

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Alex
2019-01-15 08:16
To jest skandal. 2,5 godziny stania w korku, po czym łaskawie przejechała policja i służba drogowa i korek magicznie w pół godziny się rozładował. Wszystkie służby dały wczoraj ciała na całej linii. "Zima zaskoczyła drogowców" W styczniu...
mikolaj
2019-01-14 20:24
Trzy godziny stania w korku przed Kostomłotami. Żadnej informacji o utrudnieniu na A4 na infolinii GDDKIA. Masakra. Nie ma możliwości objazdu bo wszystko stoi

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: