Sprawniej pojedziemy autostradą A6 - ruch puszczony dwoma pasami
Do końca wakacji kierowcy bez utrudnień pojadą dwoma pasami ruchu w stronę Szczecina na autostradzie A6. Zdjęcia: conadrogach.pl

Od dzisiaj do końca wakacji jedziemy dwoma pasami ruchu w stronę Szczecina na autostradzie A6. Taka organizacja ruchu ułatwi podróżowanie kierowcom wracającym z wakacji nad polskim morzem. Będzie ona obowiązywała do końca wakacji, potem wykonawca przystąpi do kontynuowania robót budowlanych. Zakończenie wszystkich prac przewidziane jest w kwietniu 2020 roku.

Na przebudowywanym odcinku autostrady A6 od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica na jezdni w stronę Szczecina udostępniono kierowcom drugi pas ruchu. Stało się to możliwe ponieważ zakończono roboty w pasie rozdziału autostrady.

- Od 7 lipca funkcjonowała organizacja ruchu z 2 pasami ruchu w kierunku Świnoujścia i jednym pasem ruchu w stronę Szczecina na osobnych jezdniach. Rozwiązanie to pozwoliło znacząco zmniejszyć zatory drogowe na tym fragmencie autostrady A6. Obecnie wprowadzona zmiana organizacji ruchu niemal zupełnie zniweluje utrudnienia spowodowane przebudową drogi. Należy jednak pamiętać, że w dalszym ciągu jest to teren budowy i obowiązują tam ograniczenia prędkości. Te ułatwienia na czas wzmożonego ruchu potrwają do końca wakacji, następnie rozpoczną się dalsze etapy przebudowy – informują przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Szczecinie.

Na autostradzie A6 przebudowywany jest ostatni fragment wykonany z poniemieckiej nawierzchni betonowej. Wymiana nawierzchni jest przewidziana na obu jezdniach. Na jezdni w kierunku Szczecina do początku lipca została wykonana warstw wiążąc nawierzchni, co umożliwiło oddanie jej do ruchu na czas wakacji. Od września powrócą już większe utrudnienia i ruch po jednej jezdni w obu kierunkach. W początkowym okresie ruch zostanie ponownie przerzucony na nieprzebudowaną jezdnię w kierunku Świnoujścia, po to aby wykonać warstwę ścieralną nawierzchni na jezdni w kierunku Szczecina. Następnie cały ruch będzie się odbywał ukończoną jezdnią w kierunku Szczecina i rozpocznie się rozbiórka nawierzchni i przebudowa jezdni w kierunku Świnoujścia.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: