• Facebook - conadrogach
Startuje przebudowa Igołomskiej w Krakowie
Rozpoczyna się przebudowa ul. Igołomskiej w Krakowie. To jedna z największych inwestycji w mieście. Zdjęcia: UM Kraków

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie rozpoczął procedurę przekazania placu budowy największej inwestycji drogowej w Krakowie, realizowanej w tym roku. Chodzi o drugi etap przebudowy ul. Igołomskiej w ciągu drogi krajowej nr 79. Przebudowa obejmie aż 7,5 kilometrowy odcinek tej arterii.

Przetarg na tę inwestycję wygrało konsorcjum trzech firm: ZUE, Energopol i IMB Podbeskidzie. Ich zadanie będzie polegać na przebudowie odcinka ul. Igołomskiej (DK79), skrzyżowania z ul. Giedroycia do skrzyżowania ul. Brzeskiej z ul. Igołomską (rozbudowa do dwóch pasów w każdym z kierunków). Na długości całego tego odcinka powstaną ścieżki rowerowe, przebudowane zostaną wiadukty kolejowe, przewidziana jest też budowa zatok i przystanków autobusowych oraz przebudowa odcinków torowiska.

W tym momencie wykonawcy ustalają dokładny harmonogram robót i kształt zmian w organizacji ruchu na placu budowy. Wiele wskazuje na to, że prace uda się tak zorganizować, by utrzymać ruch samochodowy w ciągu ulicy.

Prace budowlane wyniosą przeszło 145 mln zł i potrwają do końca 2019 roku.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: