Startuje remont na opolskim odcinku autostrady A4
Rusza remont autostrady A4 Opole - Krapkowice. Zamknięta będzie jezdnia na Wrocław. Zdjęcia: GDDKIA

Rozpoczyna się tegoroczny remont autostrady A4 na trasie Wrocław – Katowice. Od wtorku kierowcy napotkają na utrudnienia na odcinku pod Opolem. Prace wyniosą ponad 24 miliony złotych.

Drogowcy rozpoczęli rozstawianie barier separacyjnych na opolskim odcinku autostrady A4 pomiędzy węzłem Opole Południe i węzłem Krapkowice. W następnych dniach ruszy remont nawierzchni jezdni w kierunku Wrocławia, który bardzo skomplikuje podróżowanie A4-ką.

Pierwszy etap remontu obejmie nitkę północną autostrady A4 w stronę Wrocławia pomiędzy węzłami Opole Południe i Krapkowice. Po zakończeniu rozstawiania barier separacyjnych, najprawdopodobniej w piętek (11 maja), zostanie zamknięty odcinek objęty pracami, a ruch będzie odbywał się jezdnią południową (kierunek na Katowice).

Roboty rozpoczną się od węzła Opole Południe, gdzie będzie remontowana 7 km odcinek jezdni północnej wraz z mostem na Odrze. Ten etap potrwa do końca czerwca.

Remont i korki na A4 pod Wrocławiem

Latem prace mają być zawieszone z uwagi na duże natężenie ruchu w miesiącach wakacyjnych. Robotnicy ponownie do prac mają powrócić we wrześniu i planowo będą realizować drugi etap inwestycji. Zakończenie remontu planowane jest na koniec października.

Utrudnienia na autostradzie A4 Katowice - Kraków

 

 

 

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

dddd
2018-05-15 11:08
szkoda, że od razu nie szyklują pod dodanie trzeciego pasa.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: