1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Świętokrzyskie: Wojewódzkie drogi coraz lepsze dzięki wsparciu z UE

Świętokrzyskie: Wojewódzkie drogi coraz lepsze dzięki wsparciu z UE

  1. conadrogach.pl
  2. ZDW Kielce
  3. 2014-06-25
Świętokrzyskie: Wojewódzkie drogi coraz lepsze dzięki wsparciu z UE
- W perspektywie finansowej 2007-2013 udało nam się zrealizować inwestycje o łącznej wartości 915 mln zł, z czego 670 mln zł pochodziło z Unii Europejskiej, zaś 225 mln zł to środki z budżetu województwa - mówi Damian Urbanowski, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach - efekt, to 235 kilometrów przebudowanych dróg, w tym 17 kilometrów dróg nowych, między innymi, w okolicach Kurozwęk, Rakowa i Nowej Słupi.
Dużo się dzieje na drogowej mapie regionu świętokrzyskiego. Inwestycje na drogach wojewódzkich znacznie przyspieszyły dzięki środkom z UE. Wielu inwestycji, bez unijnego dofinansowania, w ogóle by nie było - zaznaczają drogowcy.

Pieniądze płyną z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego, czy Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Sztandarowe projekty, które udało się zrealizować do tej pory to, między innymi, droga wojewódzka nr 765 rozbudowywana na odcinku od Chmielnika przez Staszów i modernizowana do Połańca, czy przebudowa drogi wojewódzkiej nr 786 łączącej Kielce z Łopusznem, Włoszczową i województwem łódzkim.

- Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach świetnie współpracuje z odpowiednimi jednostkami w innych województwach. Mamy sprawdzoną, przetartą współpracę na przykład z Podkarpackim Zarządem Dróg Wojewódzkich. Razem z nimi realizujemy duży projekt, tj. ciąg na drodze wojewódzkiej nr 764 do mostu na Wiśle w Połańcu (...) Podobna współpraca trwa, jeśli chodzi o przygotowanie kolejnej wielkiej inwestycji tj. bu­dowy mostu na Wiśle w Nowym Korczynie, którą mamy nadzieję zrealizować w rozpoczynającej się perspektywie finansowej, czyli do roku 2020, razem z Małopolską - mówi Jan Maćkowiak, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 764 Utrudnienia na drodze 765 Jak dojadę - Chmielnik Jak dojadę - Kielce