1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Trasa Kaszubska. Nowa inwestycja przy S6 - rozbudowa skrzyżowania w Koleczkowie k. Gdyni

Trasa Kaszubska. Nowa inwestycja przy S6 - rozbudowa skrzyżowania w Koleczkowie k. Gdyni

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-03-30
Trasa Kaszubska. Nowa inwestycja przy S6 - rozbudowa skrzyżowania w Koleczkowie k. Gdyni
Powstanie rondo w Koleczkowie koło Wejherowa. Ułatwi połączenie z S6. Mapa: GoogleMaps
Jest decyzja i pieniądze na rozbudowę skrzyżowania w Koleczkowie koło Gdyni. W ramach inwestycji powstanie rondo, które ułatwi dojazd do drogi ekspresowej S6 tzw. Trasy Kaszubskiej.

Powiat wejherowski otrzyma z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg - 2 679 348 złotych na rozbudowę skrzyżowania w Koleczkowie. Rondo, które połączy drogę powiatową i wojewódzką (DW218), wejdzie w skład układu komunikacyjnego drogi ekspresowej S6 – Trasy Kaszubskiej.

Przypominamy, ze kierowcy korzystają już z fragmentu nowej drogi ekspresowej S6 pomiędzy Bożepolem Wielkim a Strzebielinem. W grudniu ub.r. udostępniono pozostałą część S6 do węzła Gdynia Wielki Kack.

Głównym celem budowy drogi ekspresowej S6 jest bezpieczne i sprawne połączenie Trójmiasta ze Szczecinem, przebiegające równolegle do wybrzeża Bałtyku. Budowa wpłynie na płynność ruchu, skróci czas przejazdu, odciąży układ dróg i ulic lokalnych, poprawi bezpieczeństwo w sieci dróg krajowych i zmniejszy uciążliwość ruchu drogowego dla otoczenia. Całość trasy S6 w województwach pomorskim i zachodniopomorskim będzie oddana do ruchu w 2025 r.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 218