1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Trasa Świętokrzyska w Warszawie – umowa na kolejny odcinek

Trasa Świętokrzyska w Warszawie – umowa na kolejny odcinek

  1. conadrogach.pl
  2. ZMID Warszawa
  3. 2017-04-05
Trasa Świętokrzyska w Warszawie – umowa na kolejny odcinek
Umowa na kolejny odcinek Trasy Świętokrzyskiej podpisana. Zdjęcia: ZMID Warszawa
Podpisana została umowa na budowę kolejnego odcinka Trasy Świętokrzyskiej w Warszawie. Cała nowobudowana trasa będzie liczyć ponad 3 kilometry i połączy Pragę Północ z Targówkiem.

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisał umowę na budowę kolejnego odcinka Trasy Świętokrzyskiej - od ul. J. Zamoyskiego do ul. Targowej. Powstaną tu dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu każda, chodniki i drogi rowerowe. Prace wykona firma Balzola za kwotę 11,5 mln zł w ciągu ośmiu miesięcy.

Trasa Świętokrzyska wybudowana zostanie na terenie dzielnicy Praga Północ i poprzez tunel w nasypie kolejowym zapewni połączenie z dzielnicą Targówek. Długość połączenia drogowego pomiędzy skrzyżowaniem z Wybrzeżem Szczecińskim a ulicą Zabraniecką wyniesie nieco ponad 3 km. Trasa ułatwi dojazd mieszkańcom rejonu Szmulowizny oraz Targówka do centrum Warszawy.

Trasa Świętokrzyska budowana jest etapami. Odcinek od mostu Świętokrzyskiego do ul. J. Zamoyskiego został udostępniony do ruchu w październiku 2014 roku. Kolejny fragment trasy - od ul. Kijowskiej do Zabranieckiej będzie gotowy we wrześniu tego roku. Budowę ostatniego odcinka - pomiędzy ul. Targową a Tysiąclecia - drogowcy planują rozpocząć w 2018 roku.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 637 Utrudnienia na drodze 719 Jak dojadę - Warszawa