• Facebook - conadrogach
Trwają prace na autostradzie A4 koło Wrocławia
Trwa remont autostrady A4 na Dolnym Śląsku. Zdjęcia: GDDKIA

Od początku września trwa I etap remontu autostrady A4 pomiędzy węzłami Brzezimierz, a Wrocław Wschód. To kontynuacja prac zawieszonych w wakacje. Remont powoduje utrudnienia w ruchu, często tworzą się korki. Kierowcy będą mogli odetchnąć dopiero na początku listopada.

- Długość obecnie remontowanego odcinka wynosi ponad 9 km, z ruchu wyłączona jest jezdnia północna czyli w kierunku Wrocławia. Ruch pojazdów odbywa się dwukierunkowo na jezdni południowej czyli w kierunku Opola. Obowiązuje zakaz wyprzedzania i zastosowano odpowiednie ograniczenia prędkości – informuje wrocławski oddział Generalnej Dyrekcji DrógKrajowych i Autostrad.

Remont nawierzchni autostrady A4 pod Wrocławiem powoduje korki

 

Wykonawca obecnie frezuje warstwę wiążącą i przygotowuje się do układania podbudowy bitumicznej. Remont zgodnie z zawartą umową powinien zakończyć się do 5 listopada br.

 

Mapa - utrudnienia i korki na autostradzie A4 pod Wrocławiem

Przypomnijmy, remont dolnośląskiego odcinka autostrady A4 ruszył w maju br. Prace zostały zawieszone w miesiącach wakacyjnych, by nie powodować korków w czasie dużego ruchu turystycznego. Remont obejmuje odcinek o długości 16,110 km (z remontu wyłączono odcinek w km 163+260÷165+200). Zakres remontu obejmuje przede wszystkim wymiany: warstwy ścieralnej, warstwy wiążącej, lokalnie wymianę podbudowy, dylatacji na obiektach mostowych, elementów odwodnienia, elementów BRD i oznakowania . Prace, które realizuje PBDiM Kobylarnia SA wyniosą ponad 21,4 mln zł.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: