1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Trzeba ponad pół miliarda na budowę 10 km odcinka drogi S17

Trzeba ponad pół miliarda na budowę 10 km odcinka drogi S17

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-07
Trzeba ponad pół miliarda na budowę 10 km odcinka drogi S17
GDDKIA wybrała wykonawcę odc. S17 Izbica - Zamość Sitaniec. Mapa: GDDKIA
Poznaliśmy oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę około 10 kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S17 Izbica – Zamość Sitaniec w woj. lubelskim. Najniższa opiewa na ponad 522 mln zł.

- W przetargu na wyłonienie wykonawcy odcinka drogi ekspresowej S17 Izbica – Zamość Sitaniec wpłynęło 12 ofert. Najkorzystniejszą, opiewającą na kwotę 522 288 546,78 zł złożyło konsorcjum firm: Aldesa Construcciones Polska (lider) oraz Aldesa Construcciones – poinformował lubelski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zadaniem wykonawcy będzie zaprojektowanie i budowa niespełna 10 km dwujezdniowej drogi ekspresowej na odcinku od Izbicy do węzła Zamość Sitaniec. Odcinek poprowadzony zostanie nowym śladem, głównie wzdłuż obecnej DK17. Ominie od zachodniej strony miejscowość Podkrasne oraz Chomęciska Małe. W jego ciągu powstaną m.in. dwa węzły: Stary Zamość oraz Zamość Sitaniec, 27 obiektów inżynierskich, takich jak mosty, wiadukty oraz przejścia dla zwierząt.

Jeżeli nie będzie odwołań od rozstrzygnięcia przetargu to zawarcie umowy z wykonawcą S17 Izbica – Zamość Sitaniec nastąpi w tym roku.

Wspomniany odcinek jest częścią planowanej trasy S17 między Piaskami a Hrebennem. Cała droga o długości ok. 125 km będzie realizowana w formule projektuj i buduj.

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S17 Jak dojadę - Izbica