Utrudnienia na DK28 i 84 w Sanoku
Obwodnica Sanoka ma być gotowa w maju 2019 roku. Aktualnie na kierowców przejeżdżających przez Sanok czekają duże utrudnienia w ruchu. Zdjęcia: GDDKIA

Powstaje obwodnica Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28. Prace drogowe prowadzone są też w samej miejscowości. W tym tygodniu kierowców czeka spiętrzenie utrudnień.

Od wtorku 7 sierpnia br. w Sanoku w ciągu drogi krajowej 84 na ulicach Lwowska, Kolejowa i Lipińskiego mogą wystąpić dodatkowe utrudnienia w ruchu drogowym. Będą one wynikać z wykonywanych robót bitumicznych na ul. Lipińskiego (wyłączony jeden pas ruchu) przez firmę Strabag Sp. z o.o. Prace potrwają około 4 dni.

Wszystkie utrudnienia na drodze krajowej nr 84

Na tym jednak nie koniec bo cały czas trwają prace związane z budową obwodnicy Sanoka. Na ulicy Krakowskiej w rejonie skrzyżowania z drogą wojewódzką 886 będą czasowe zmiany organizacji ruchu:

- zwężenie pasów ruchu na czas przebudowy urządzeń podziemnych i likwidacji wysepek w rejonie przyszłego ronda – planowane na sierpień br.

- etap 1 - zamknięcie jezdni południowej i przełożeniu ruchu na jezdnię północną – wrzesień, październik 2018 br.

- etap 2 – przełożenie ruchu na tarczę ronda i przebudowa północnej części skrzyżowania – po zakończeniu etapu nr 1 (termin zależny od warunków atmosferycznych i warunków gruntowych pod istniejącą nawierzchnią),

- pozostałe etapy – wykonanie docelowego połączenia wlotów ronda z istniejącymi drogami oraz roboty wykończeniowe – po zakończeniu etapu nr 2.

Obwodnica Sanoka powstaje w ciągu drogi krajowej 28 Zator – Medyka. Ma być gotowa w maju przyszłego roku. Trasa będzie liczyła siedem kilometrów długości. Jej budowa wyniesie 140 milionów złotych.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: