• Facebook - conadrogach
Utrudnienia na mazowieckich drogach krajowych: A2, S8, DK60 i DK62
Przebudowa Trasy AK w Warszawie do parametrów drogi ekspresowej S8. Zdjęcia: GDDKiA

W najbliższych dniach mazowieccy drogowcy planują wprowadzić nową organizację ruchu na remontowanych i przebudowywanych odcinkach dróg krajowych. Przypomnijmy, prace prowadzone są m.in. na autostradzie A2, przyszłej drodze ekspresowej S8 oraz drogach krajowych nr 60 i 62.

Autostrada A2

Na odcinku W. Pruszków – w. Grodzisk trwa wymiana paneli ekranów akustycznych. Prace będą realizowane na jezdni w kierunku Warszawy. Od 6 lipca do czwartku 8 lipca w godzinach 10 – 21:30 cyklicznie zajmowany będzie pas prawy i pas awaryjny na ok. 200 metrowych odcinkach.

Droga ekspresowa S8 Opacz – Paszków

7 lipca planowane jest zwężenie pasów ruchu i przesunięcie ich do krawędzi drogi na ok. 2,3 km odcinku Al. Krajowskiej od skrzyżowania z ul. Mszczonowską do ul. Reja. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać przez dwa najbliższe miesiące.

Trasa AK – przebudowa drogi ekspresowej S8 w Warszawie

Od piątku, na kolejnych sześć tygodni zamknięta została jedna jezdnia ul. Wybrzeże Gdyńskie w rejonach węzła Wisłostrada. Kierowcy będą mieli do dyspozycji 1 pas ruchu w kierunku Centrum i dwa pasy ruchu w kierunku Gdańska. Zamknięte są dwie łącznice na węźle. Zmiany są konieczne, żeby przeprowadzić docelowe prace związane z remontem tego odcinka obejmujące m.in. wymianę konstrukcji drogi. Nowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona do 17 sierpnia. By zminimalizować utrudnienia dla kierowców wprowadzona ostanie organizacja ruchu, przewidująca zmienna liczbę pasów oddanych do dyspozycji kierowców w zależności od pory dnia.

Od poniedziałku wieczór do piątku w godzinach 23.00 - 13.00 w kierunku Centrum dostępne będą dwa pasy, a w stronę Gdańska - jeden. W godzinach od 13.00 – 23.00 organizacja ruchu będzie zmieniana tak by, to w kierunku Gdańska można poruszać się dwoma pasami ruchu.

Dwa pasy ruchu w kierunku północnym i jeden pas ruchu w kierunku Centrum będzie przewidywała organizacja ruchu wprowadzana na weekend – od godziny 13.00 w piątek do godziny 13.00 w niedzielę. Następnie, przez kolejne 24 godziny do godziny 13.00 w poniedziałek dwoma pasami ruchu będą poruszać się kierowcy jadący w kierunku centrum.

W poniedziałek o godzinie 13.00 do godziny 23.00 dwa pasy ruchu będą ponownie do dyspozycji kierowców jadących w stronę Trójmiasta.

Po zamknięciu wschodniej jezdni Wisłostrady ruch zostanie przełożony na jezdnię prowadzącą w kierunku Centrum.

Dodatkowe zmiany dotyczą łącznic na węźle Wisłostrada. Zamknięty zostanie tymczasowy zjazd z jezdni głównej Trasy Armii Krajowej w kierunku Gdańska oraz w kierunku Centrum. Objazdy w tych relacjach poprowadzone będą ul. Broniewskiego oraz Krasińskiego do Wisłostrady.

Utrudnienia w Warszawie - przebudowa Trasy AK do drogi ekspresowej S8


DK 62 Łochów

Do 18 lipca 2015 rok planowany jest remont chodnika. Na ok. 300 metrowym odcinku droga zostanie zwężona do jednego pasa, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany ręcznie.

DK 60 Drobin – Ciechanów

W dniach 6 – 17 lipca na odcinku między Drobinem a Ciechanowem prowadzony będzie cząstkowy remont nawierzchni. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany ręcznie.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: