1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Utrudnienia na S8, obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej za nami

Utrudnienia na S8, obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej za nami

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-05-20
Utrudnienia na S8, obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej za nami
Droga ekspresowa S8 - obwodnica m. Ostrów Mazowiecka. Zniknie wąskie gardło z utrudnieniami. Zdjęcia: GDDKIA
Bez utrudnień ale z ograniczeniem prędkości do 100 km na godz. jeździmy po drodze ekspresowej S8 w miejscu połączenia z trasą S61 (woj. mazowieckie). Kończy się przebudowa drogi S8 na węźle Ostrów Mazowiecka Północ i od piątku (17 maja) kierowcy mogą korzystać z dwóch pasów ruchu na obu jezdniach. Trwają jeszcze prace wykończeniowe.

Finiszują prace na dojeździe od strony Warszawy do węzła na skrzyżowaniu dróg ekspresowych S8 i S61 koło Ostrowi Mazowieckiej. Można już jeździć oboma pasami na każdej z jezdni S8-ki.

To jednak nie koniec prac. Obecnie trwa jeszcze budowa siedziby Obwodu Utrzymania Drogowego (trzy obiekty kubaturowe plus dojazdy) obok węzła Ostrów Mazowiecka Północ. Prowadzone są także prace wykończeniowe przy tzw. jezdniach dodatkowych: roboty brukarskie, bariery, wygrodzenia. Z uwagi na prace wykończeniowe obowiązuje ograniczenie prędkości do 100 km/h. Zakończenie wszystkich prac planowane jest na sierpień br.

Są plany wydłużenia drogi S8 w kierunku Litwy

Przypomnimy, odcinek drogi S61 Ostrów Mazowiecka Północ – Śniadowo łączący się z trasą S8 oddany został do użytkowania w październiku ubiegłego roku, przed zakończeniem wszystkich robót. W ramach kontraktu realizowana była jeszcze przebudowa S8 oraz wiaduktu nad linią kolejową. W związku z tym ruch na S8 odbywał się po jednej jezdni w obu kierunkach z ograniczeniami prędkości.

GDDKIA: W 2024 r. domkniemy ważne połączenia drogowe – S3, S7, S61

Budowa obwodnicy Łomży w ciągu S61 - most przez Narew

Budowa obwodnicy Łomży w ciągu S61 - most przez Narew. Zdjecia: GDDKIA

 

 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S8 Jak dojadę - Ostrów Mazowiecka