Utrudnienia z dojazdem nad morze przez remont na DK11 w Bobolicach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Szczecinie ogłosiła przetarg na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w Bobolicach na drodze krajowej nr 11. Prace rozpoczną się w sierpniu tego roku, a zakończą się do połowy czerwca przyszłego roku.

W ramach realizowanych prac powstaną dwa nowe ronda, zostaną również przebudowane dwa skrzyżowania. W efekcie realizacji prac przejazd odcinkiem DK nr 11, który jest szczególnie obciążony ruchem wakacyjnym z kierunku Poznania nad morze będzie płynniejszy i bezpieczniejszy.

Przetarg nieograniczony dla zadania „Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na DK 11 i DK 25 w województwie zachodniopomorskim w m. Bobolice” został ogłoszony 25.06.2014. Planowany termin podpisania umowy to druga połowa lipca, roboty powinny się rozpocząć w sierpniu tego roku, a zakończyć do 15 czerwca 2015 roku.

Roboty będą obejmowały przebudowę przebiegu DK11 przez Bobolice na długości ok. 800 metrów. W miejscu skrzyżowania DK11 z DK25 powstanie rondo turbinowe, kolejne rondo powstanie na skrzyżowaniu z DW205, przebudowane zostanie również skrzyżowanie z DW171 oraz skrzyżowanie z drogą powiatową. Powstaną nowe ścieżki rowerowe, zostaną przebudowane chodniki i kanalizacja deszczowa oraz wykonane zostaną elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Realizacja powyższych robót zwiększy bezpieczeństwo ruchu drogowego i poprawi płynność ruchu w Bobolicach.

Podczas końcówki obecnego sezonu wakacyjnego mogą wystąpić utrudnienia w ruchu związane z tymi pracami. W związku z tworzącymi się zwykle podczas weekendów wakacyjnych zatorami drogowcy zalecają skorzystanie z tras alternatywnych od Szczecinka DW172 do DW163 w kierunku Kołobrzegu i od Szczecinka DK20 do Miastka i dalej drogami wojewódzkimi do Koszalina lub Darłowa.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: