Uwaga! Utrudnienia i ogromne korki na S3
W wakacyjne weekendy trzeba uważać na utrudnienia na drodze ekspresowej S3 prowadzącej nad morze. W miniony weekend utworzył się tam 20 km korek. Zdjęcia: GDDKiA

Miniony weekend pokazał jak duże jest natężenie ruchu na drodze ekspresowej S3, na której utworzył się ponad 20 kilometrowy korek od Nowej Soli w kierunku Sulechowa. Korki tworzyły się również na obwodnicy Międzyrzecza i Gorzowa Wlkp. Przyczyną korków są utrudnienia w ruchu w związku z dobudowa drugiej jezdni drogi ekspresowej S3. Dlatego warto wybierać trasy alternatywne.

Wszystkie utrudnia związane są z budową nowych odcinków drogi ekspresowej S3 w lubuskim. W wielu miejscach na drodze wprowadzone zostały ograniczenia w ruchu. Przy normalnym natężeniu ruchu nie powodują one zatorów, jednak przy zwiększonym, jak w przypadku weekendowych, czy wakacyjnych wyjazdów, mogą powodować ogromne korki i konieczność stania w długich kolejkach.

Prace budowlane na S3 prowadzone są na odcinkach: obwodnica Gorzowa Wlkp., obwodnica Międzyrzecza oraz od Sulechowa aż do Legnicy. Wszędzie tam wprowadzone zostały pewne ograniczenia lub zmieniona organizacja ruchu. Najwięcej ograniczeń jest na odcinkach, gdzie dobudowywana jest druga jezdnia. W wielu miejscach zawężona została szerokość pasa ruchu i wprowadzone ograniczenie prędkości do 60 km/h, ze względu np. na wyjazdy z budowy.

Mapa utrudnień na drodze ekspresowej S3

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: