1. Strona główna
  2. Miejscowości
  3. Gorzów Wielkopolski - mapa samochodowa

GORZÓW WIELKOPOLSKI - MAPA SAMOCHODOWA

GORZÓW WIELKOPOLSKI - NA MAPIE

Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wielkopolski to miasto na prawach powiatu położone w zachodniej Polsce, w województwie lubuskim (w latach 1975-1998 Gorzów Wielkopolski był siedzibą władz województwa gorzowskiego), obecnie siedziba wojewody lubuskiego. Leży w Kotlinie Gorzowskiej, nad Wartą. Liczba ludności Gorzowa to około 124 tys. a jego powierzchnia liczy 86 km kw. Jego sieć drogowa tworzą: droga ekspresowa S3, krajowa nr 22 a także cztery drogi wojewódzkie: 130, 132, 151 i 158.
Gorzów Wielkopolski

Gorzów Wielkopolski to miasto o wczesnopiastowskim rodowodzie, z licznymi zabytkami – od średniowiecznych (przede wszystkim katedra) aż po XX-wieczne. Gorzów rozpostarty jest na siedmiu wzgórzach, nad wodami Warty, otoczonym szerokimi pasmami lasów. Jako centrum obszaru stanowiącego zielone płuca Polski jest doskonałą bazą wypadową na rajdy turystyczne. Okolice miasta stanowią jeziora, rzeki, lasy, w tym trzy puszcze, liczne parki narodowe i rezerwaty przyrody. Zaledwie 50 km od Gorzowa znajduje się największy w Europie rezerwat nietoperzy, a także rezerwat ptactwa wodnego.

Drogi w Gorzowie Wielkopolskim

Najważniejsza dla Gorzowa arteria komunikacyjna to bez wątpienia droga ekspresowa S3, stanowiąca jego obwodnicę. Biegnie ona zachodnimi i południowymi obrzeżami miasta. Obwodnica Gorzowa Wielkopolskiego ma łączną długość 12 km. W 2007 roku zakończono budowę pierwszej jezdni obwodnicy. Droga startuje na węźle Gorzów Wielkopolski Północ, na połączeniu z drogą wojewódzką nr 130, biegnie dalej na południe do drogi wojewódzkiej nr 132, gdzie zlokalizowano węzeł Gorzów Wielkopolski Zachód, następnie skręca na wschód i otaczając miasto od południa dociera do drogi krajowej nr 22 i węzła Gorzów Wielkopolski Południe. W październiku 2014 roku rozpoczęła się budowa drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa. Planuje się, że droga będzie gotowa w 2017 roku. Razem z S3-ką biegnie w tym miejscu trasa europejska E65, o długości 3950 km, wiodąca z północy na południe Europy. Łączy szwedzkie Malmö z miejscowością Chania w Grecji. Droga ekspresowa S3 będzie miała docelowo ok. 470 km długości i połączy Świnoujście z granicą państwa z Czechami w Lubawce. Droga przebiegać będzie w układzie południkowym przez Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zieloną Górę, Lubin i Legnicę. Trwa jej budowa na terenie województw lubuskiego i dolnośląskiego.

Druga po drodze S3 trasa w Gorzowie Wielkopolskim to krajowa droga nr 22. Jest to droga o długości ok. 460 km, łącząca granicę państwa z Niemcami w Kostrzynie nad Odrą (województwo lubuskie) z Elblągiem (województwo warmińsko-mazurskie). DK22 wjeżdża do Gorzowa od południa ul. Kasprzaka, prowadzi Mostem Lubuskim nad Wartą i kieruje się na północ. Opuszcza Gorzów na jego północno-wschodnich rogatkach.

Przez Gorzów przebiegają także cztery drogi wojewódzkie: 130, 132, 151 i 158 (wszystkie zaczynają tu swój bieg). Pierwsza z nich to krótka, 29-kilometrowa droga, łącząca krajową DK22 w Gorzowie z krajową drogą nr 23 w położonym na zachód Barnówku. Droga wojewódzka nr 132 to trasa, startująca na Rondzie Santockim w centrum Gorzowa (odbija od krajowej 22-ki). Droga biegnie na zachód (po drodze przecina ekspresową S3-kę) i po 47 km dociera do Kostrzyna nad Odrą. DW151 jest bardzo długa jak na drogę wojewódzką przystało, łącząca Rondo Kosynierów Gdyńskich w centrum Gorzowa z położonym w województwie zachodniopomorskim Świdwinem. DW151 ma długość 136 km i biegnie przez Łobez, Węgorzyno, Choszczno i Barlinek. Ostatnia droga wojewódzka Gorzowa Wielkopolskiego to DW158. Jest to trasa długości ok. 50 km, startująca na wschodzie miasta (odbija od krajowej 22-ki), biegnąca do Drezdenka

GORZÓW WIELKOPOLSKI - AKTUALNA MAPA DRÓG

Poniżej prezentujemy mapę samochodową miejscowości Gorzów Wielkopolski. Na interaktywną mapę Google naniesione zostały przebiegi najważniejszych dróg w miejscowości i najbliższej okolicy. Kolorem zielonym oznaczono przebieg gotowych odcinków autostrad. Kolorem niebieskim oznaczono drogi ekspresowe. Kolorem czerwonym oznaczone zostały drogi krajowe, a pomarańczowym drogi wojewódzkie. Na mapie samochodowej prezentujemy zatem cały istniejący system drogowy miejscowości Gorzów Wielkopolski. Autostrady i drogi ekspresowe tworzą w Polsce sieć dróg szybkiego ruchu, która rozrasta się z roku na rok. Linią przerywaną zaznaczono te odcinki tych ważnych dróg, które są w budowie, a kropkami odcinki planowane. Zwracamy uwagę na to, że wszystkie zamieszczone na mapie przebiegi mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie należy ich traktować jako rzeczywiste przebiegi dróg, zwłaszcza dróg planowanych, bowiem w dużym powiększeniu mapy mogą wystąpić znaczące różnice pomiędzy przebiegiem faktycznie planowanym, a tym zamieszczonym na mapie.

autostrada
droga ekspresowa
droga krajowa
droga wojewódzka
GORZÓW WIELKOPOLSKI - aktualna mapa dróg

GORZÓW WIELKOPOLSKI - WAŻNE MIEJSCA NA DRODZE

W miejscowości Gorzów Wielkopolski znaleziono obiekty:

GORZÓW WIELKOPOLSKI - GŁÓWNE DROGI I ULICE

GORZÓW WIELKOPOLSKI - INFORMACJE O BUDOWIE I REMONTACH DRÓG

Więcej o drogach w miejscowości Gorzów Wielkopolski

GORZÓW WIELKOPOLSKI - JAK DOJADĘ

GORZÓW WIELKOPOLSKI - ODLEGŁOŚCI DO NAJWIĘKSZYCH MIAST

POPULARNE W CONADROGACH.PL