Via Baltica: Odcinek S61 Wysokie - Raczki zrealizuje Budimex
Kolejne odcinki szlaku Via Baltica w województwie warmińsko-mazurskim w realizacji. Jest umowa na odcinek drogi S61 Wysokie - Raczki. Mapa: GDDKIA

Kolejny odcinek drogi ekspresowej S61 w ciągu międzynarodowej trasy Via Baltica ma już wykonawcę. Zaprojektowaniem i budową odcinka S61 od węzła Wysokie do Raczek zajmie się firma Budimex. Do domknięcia realizacji ponad 200-kilometrowej trasy brakuje jeszcze umów z wykonawcami trzech odcinków.

Na mocy podpisanej 4 lipca br. umowy, Budimex S.A. zrealizuje za 484,3 mln zł 20-kilometrowy fragment trasy S61 od węzła Wysokie do Raczek. Zakończenie robót budowlanych planowane jest w połowie 2021 roku.

W ramach zadania w systemie „Projektuj i buduj” wykonawca przed przystąpieniem do prac budowlanych przygotuje kompletną dokumentację projektową oraz zadba o uzyskanie wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji.

 

Mapa przebiegu drogi ekspresowej S61 na odcinku Wysokie - RaczkiMapa przebiegu drogi ekspresowej S61 na odcinku Wysokie - Raczki. Mapa: GDDKIA

 

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w połowie 2021 roku pojedziemy nowym odcinkiem dwujezdniowej drogi ekspresowej S61 z dwoma pasami ruchu na każdej jezdni. W ciągu trasy powstaną cztery węzły drogowe:

  • węzeł Guty (gmina Szczuczyn).
  • węzeł Ełk- Południe (gmina Ełk)- w pobliżu msc. Nowa Wieś Ełcka.
  • węzeł Ełk- Wschód (gmina Ełk).
  • węzeł Wysokie (gmina Kalinowo).

Odcinek S61 Wysokie – Raczki jest jednym z trzech fragmentów drogi Via Baltica realizowanych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Dwa pozostałe odcinki to Szczuczyn – węzeł Ełk Południe (ok. 23 km) oraz węzeł Ełk Południe - węzeł Wysokie (ok. 23 km wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu drogi S16). - Umowy na te odcinki zostaną podpisane po zakończeniu trwającej obecnie kontroli uprzedniej Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych – informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Trasa Via Baltica

- Szlak Via Baltica pobudzi gospodarczo regiony Polski Północno-Wschodniej. To droga, która była planowana od dawna. My mamy determinację, by tę inwestycję realizować. W ciągu kilku tygodni wszystkie odcinki tego szlaku zostaną zakontraktowane - zapowiedział podczas podpisania umowy minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Trasa Via Baltica na terenie Polski przebiega wzdłuż drogi ekspresowej S8 na odcinku od Warszawy do Ostrowi Mazowieckiej i dalej drogą ekspresową S61 na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej do granicy państwa w Budzisku.

Mapa przebiegu trasy via Baltica w ciągu drogi ekspresowej S61 i S8. Mapa: GDDKIA

Mapa przebiegu trasy via Baltica w ciągu drogi ekspresowej S61 i S8

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: