1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Via Carpatia. S19 z obwodnicą Międzyrzeca Podlaskiego - gotowy projekt, w planach budowa

Via Carpatia. S19 z obwodnicą Międzyrzeca Podlaskiego - gotowy projekt, w planach budowa

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2022-12-14
Via Carpatia. S19 z obwodnicą Międzyrzeca Podlaskiego - gotowy projekt, w planach budowa
Via Carpatia. Krok do budowy odcinka S19 granica województw - Międzyrzec. Zdjęcia: GDDKIA
Zakończyły się prace projektowe, a do Wojewody Lubelskiego trafił wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla fragmentu drogi ekspresowej S19 od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do Międzyrzeca Podlaskiego. Po wydaniu decyzji możliwa będzie budowa ok. 14 km odcinka w ciągu trasy Via Carpatia.

Odcinek drogi ekspresowej S19 od granicy woj. mazowieckiego i lubelskiego do końca obecnej obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego jest częścią trasy Via Carpatia na północ od Lublina. Obecnie wszystkie jej odcinki na terenie woj. lubelskiego są już w realizacji.

Via Carpatia. GDDKIA podpisała umowy na dwa ostatnie odcinki S19 na północ od Lublina

Wykonawcą odcinka w systemie projektuj i buduj jest firma Strabag. Umowę o wartości ok. 391,5 mln zł zawarto w lutym 2022 r. Zgodnie z umową wykonawca w ciągu 10 miesięcy od podpisania umowy opracował dokumentację niezbędną do złożenia wniosku o wydanie przez Wojewodę Lubelskiego decyzji ZRID. - Wydanie tej decyzji umożliwi nie tylko rozpoczęcie budowy, ale także procesu odszkodowawczego dla dotychczasowych właścicieli nieruchomości przewidzianych pod drogę – dodają drogowcy.


Mapa drogi ekspresowej S19 w woj. lubelskim. Odc. S19 Międzyrzec - granica z woj. mazowieckim czeka na ZRID

Mapa drogi ekspresowej S19 w woj. lubelskim. Odc. S19 Międzyrzec - granica z woj. mazowieckim czeka na ZRID. Mapa: GDDKIA

W ramach zadania przewidziana jest budowa ok. 13,7 km drogi ekspresowej S19 od granicy woj. mazowieckiego i lubelskiego do końca obecnej obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego. Obwodnica, poza dwoma węzłami, jest drogą jednojezdniową i w ramach inwestycji zyska na odcinku ok. 6,2 km drugą jezdnię. Przebudowane zostaną też łącznice węzłów Międzyrzec Podlaski Północ oraz Międzyrzec Podlaski Południe. Z kolei węzeł Łukowisko, łączący ten odcinek trasy Via Carpatia z autostradą A2, powstanie w ramach realizacji jednego z odcinków autostrady. W ciągu odcinka S19 zaprojektowanych zostało także sześć obiektów inżynierskich, w tym przejście dla dużych zwierząt i wiadukt nad linią kolejową. Wybudowane zostaną dwa Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP Halasy i MOP Tuliłów), drogi dojazdowe i lokalne. Istniejąca obwodnica Międzyrzeca Podlaskiego zostanie dostosowana do parametrów drogi ekspresowej. Zakończenie budowy planowane jest w drugiej połowie 2025 r.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S19 Jak dojadę - Międzyrzec Podlaski