• Facebook - conadrogach
W 2018 r. droga S3 połączy Szczecin z autostradą A4
W przyszłym roku mamy ekspresowo pojechać drogą S3 od autostrady A4 do Szczecina. Zdjęcia: GDDKIA

Zaawansowana jest budowa drogi ekspresowej S3, która połączy zespół portów Szczecin - Świnoujście z południową granicą Polski. - Jesteśmy zdeterminowani by cała trasa funkcjonowała w 2022 r., a już z końcem 2018 r. na odcinku Szczecin - autostrada A4- obiecuje wiceminister infrastruktury i budownictwa Marek Chodkiewicz.

Na odcinku drogi S3 w woj. dolnośląskim tj. Nowa Sól – Legnica (połączenie z autostradą A4) i dalej na południe w kierunku Bolkowa prace są bardzo zaawansowane. Na ostatniej prostej jest m.in. budowa olbrzymiego węzła spinającego autostradę A4 z przyszłą droga ekspresową S3 pod Legnicą. Na pozostałych odcinkach prace również dobiegają końca, a w okolicach Polkowic i Lubina, kierowcy gdzieniegdzie korzystają już z nowej jezdni. Budowa 80 km trasy trwa już od ponad 2,5 roku i wszystko wskazuje na to, że ekspresowo S3-ką z Legnicy do Nowej Soli pojedziemy w wakacje przyszłego roku.

Tak powstaje droga ekspresowa S3 - obwodnica Legnicy

Węzeł Legnica - na połaczeniu drogi ekspresowej S3 z autostradą A4

Węzeł Legnica - na połaczeniu drogi ekspresowej S3 z autostradą A4. Zdjęcia: GDDKIA

W 2017 roku oddano do ruchu odcinki ekspresowej S3 na obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego i między Zieloną Góra a Sulechowem (woj. lubuskie) gdzie dobudowywano drugą jezdnię.

Mamy nowy, dwujezdniowy odcinek S3 w woj. lubuskim

Droga ekspresowa S3 Sulechów - Zielona Góra Północ

Droga ekspresowa S3 Sulechów - Zielona Góra Północ. Zdjęcia: GDDKIA

Bez korków na S3 w Gorzowie. Ekspresowa obwodnica wreszcie oddana!

 

Czekamy jeszcze na wyłonienie wykonawców prac dla odcinków drogi S3 od Bolkowa do południowej granicy w Lubawce. Odcinek ten będzie miał długość około 32 km i będzie jednym z trudniejszych do wykonania. W jego ciągu zaplanowano wiele obiektów inżynieryjnych, w tym dwa tunele, zlokalizowane na wysokości miejscowości Sądy Górne i Bogaczowice.

Taka będzie droga ekspresowa S3 Legnica - Lubawka

Taka będzie droga ekspresowa S3 Legnica - Lubawka

Powstająca ekspresowa droga S3 stanowi fragment trasy międzynarodowej E65, leżącej w transeuropejskim korytarzu transportowym. S3 poprowadzi południkowo od zespołu portów morskich Świnoujście-Szczecin na północy, wzdłuż zachodniej granicy kraju do granicy z Czechami i będzie mieć kontynuację na terenie Republiki Czeskiej w postaci drogi D11 (dotychczas R11).

Czesi budują autostradę D11 a Polska drogę ekspresową S3

Za pośrednictwem linii promowych droga S3 zapewni najkrótsze bezpośrednie połączenie południowej Skandynawii z północnymi Czechami (rejon Hradec Kralovych i Pardubic) oraz Pragą.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Dd
2017-11-28 12:51
Gdzie buduje salon i tam posuwa na całej lini
Xyz
2017-11-22 10:46
W 2018r droga napewno nie połączy Szczecina z A4 ze względu na gigantyczne opóźnienia na odcinku Polkowice Lubin wystarczy wygoglować sobie ten odcinek w wyszukiwarce. Prasa niestety dość brutalnie pisze o stanie faktycznym tej drogi. No ale za darmo nikt nie będzie pracował
trfe
2017-11-22 10:24
Conadrogach stało się tubą propagandową rządu mało obiektywnie przedruki ze strony gddkia przestaje odwiedzać tą stronę
Korektor
2017-11-22 08:25
Nie ma żadnej nowej jezdni na S3 między Polkowicami a Lubinem, jest tylko prowizoryczna i niebezpieczna droga techniczna gdzie w wielu miejscach tiry prawie stają. Fotografia również nie przedstawia węzła S3 z A4. W prasie ukazały się ostatnio artykuły o gigantycznych opóźnieniach na odcinku Polkowice Lubin (500dni), podwykonawcy zeszli z budowy bo nie byli płaceni, zresztą wielokrotnie blokowali budowę żądając zapłaty za wykonane pracę. Panie wiceministrze infrastruktury i budownictwa Marku Chodkiewiczu wypadało by wiedzieć co się dzieję to Pański obowiązek wobec polskiego podatnika, wstyd mi że udziela Pan wywiadu w którym obiecuję Pan gruszki na wierzbie. Do pracy proszę się zabrać, a przynajmniej poznać zagadnienie.
Korektor
2017-11-22 08:10
to co napisano jest nie prawdziwe opóźnienie jest gigantyczne ponad rok na odcinku Polkowice Lubin jeździ się drogą techniczną olbrzymie korki ludzie przebijają się wioskami od roku

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: