W 2021 r. ma powstać nowy węzeł na Zakopiance pod Krakowem
Jest przetarg na projekt i budowę węzła w Gaju koło Krakowa, na DK7 (Zakopiance). Zdjęcia: GDDKIA

Ogłoszono przetarg na projekt i budowę węzła w Gaju koło Krakowa. Węzeł zlokalizowany będzie w ciągu drogi krajowej nr 7 prowadzącej z Krakowa w kierunku Zakopanego.

Zadanie obejmuje zaprojektowanie i budowę węzła drogowego na drodze krajowej nr 7 wraz z jej rozbudową w miejscowości Gaj koło Krakowa. Węzeł powstanie w miejscu skrzyżowania DK7 z ulicami: Widokową i Zadziele, co poprawi bezpieczeństwo zarówno kierowców jak i pieszych.

 

- Wykonawcy, którzy chcą złożyć oferty na budowę węzła w Gaju, w miejscu istniejącego skrzyżowania mają czas do 15 listopada 2018 r. – podała w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

- Do zaprojektowania i wybudowania oprócz węzła na DK7 ( Zakopiance) trzeba zmienić przebieg istniejących dróg, wybudować drogi obsługujące tereny przyległe do inwestycji, ciągi dla pieszych, mury oporowe i palisady oraz system odwodnienia terenu, w tym urządzenia odwadniające korpus drogowy: rowy drogowe, kanalizację deszczową i urządzenia podczyszczające. W zakresie prac jest także budowa i przebudowa kolidujących urządzeń oraz sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz sieci gazowych – wyjaśniają drogowcy.

 

Wykonawca będzie miał na wszystko 28 miesięcy od daty podpisania umowy, z wyłączeniem przerwy zimowej pomiędzy 15 grudnia 2020 r. i 15 marca 2021 r.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Geodeta
2018-11-06 19:40
Żadnej S7 z Gdańska do Południowej granicy Polski nie będzie dopóki nie rozwiąże się problemu połączenia Myślenic z Krakowem (obwodnicą)!!!!!!!!!!!!!!!! Nawet jeszcze nie ma pomysłu którędy tą drogę puścić i jak zaplanować. Droga przez Libertów to nieporozumienie. Wprawdzie w 2017 roku planowano jej przebudowę ale jak na razie na gadaniu się skończyło. Wszyscy zamiatają sprawę pod dywan, bo zaniedbano zarezerwowanie terenu pod tą drogę w planach. Teraz trzeba będzie sporo wyburzać, będą wysokie koszty i protesty w okolicznych wsiach. Bez tego jednak Trasa nie będzie kompletna, a perspektywa oddala się w czasie.
mmm
2018-10-31 11:35
Wygląda na to, że S7 do Myślenic raczej nie będzie... Brak słów.
Mateusz
2018-10-30 09:39
Dramta,dramat,dramat. Ładowanie kasy w starą 7. Zamiast odrazu ogłosić przetarg na ten odcinek w klasie S i zrobić ja nowym torem a stara 7 jako drogę lokalną zostawić. Czy w tym kraju nie można zrobić czegoś od początku do końca? Zostaną dwa odcinki ni w gruchę ni w pietruchę...
Rafal
2018-10-30 06:56
@qwerty Zgadzam się z Tobą
qwerty
2018-10-29 23:47
...... tez sie zastanawiam (jak przedmowca), kiedy Ministerstwo Infrastruktury razem z Panem Ministrem (nota bene) z Krakowa !!! ;-) oraz z GDDKiA, w koncu przeksztalca odcinek DK7 - wezel zakopianski w Krakowie na A4 - Myslenice, w S7. Przydaloby sie rowniez "zrobic S-ke" na odcinku Rabka Zdroj - Chyzne (granica).
lucjusz
2018-10-29 17:29
a kiedy s7 Kraków - Myślenice??

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: