W 2021 roku mamy pojechać ekspresową S6 Bożepole Wielkie - Gdynia
Podpisano umowy na kolejne dwa odcinki łącznie 20 km drogi ekspresowej S6. Dzięki temu cały odcinek Trasy Kaszubskiej pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią jest już projektowany. Pierwsze pojazdy pojadą trasą w II połowie 2021 r. Zdjęcia: GDDKIA

Rusza realizacja kolejnych dwóch odcinków Trasy Kaszubskiej. Dzięki temu cały odcinek S6 - Trasy Kaszubskiej pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią jest już projektowany. Pierwsze pojazdy pojadą trasą w II połowie 2021 r.

Drogowcy podpisali właśnie umowy z wykonawcami dla dwóch kolejnych odcinków drogi ekspresowej S6 o łącznej długości 20 km: z Bożegopola Wielkiego do Luzina oraz z Luzina do Szemuda. Oba mają po ok. 10 km długości. Każdy z odcinków jest dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju.

Pierwszy odcinek S6 Bożepole Wielkie - Szemud będzie projektowała i budowała firma PORR SA za cenę 337.981.735,78 zł i w terminie 31 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Na trasie zostaną wybudowane trzy węzły drogowe: Bożepole Wielkie (połączenie z istniejącą drogą krajową nr 6), Strzebielino i Luzino. Przy węźle Luzino powstanie Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej służący do zarządzania odcinkiem drogi ekspresowej S6.

Realizacją drugiego fragmentu S6 między Luzinem a Szemudem zajmie się firma Budimex SA, która wyceniła prace na 335 873 785,14 zł. Zobowiązała się go zaprojektować i wybudować w terminie 34 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca) oraz zapewni 10 lat gwarancji jakości na elementy infrastruktury. Na tym odcinku zostanie wybudowany jeden węzeł drogowy - Szemud.

Wizualizacja drogi ekspresowej S6 Szemud - Gdynia

Taka będzie droga ekspresowa S6 Szemud Gdynia

Przypominamy, że pod koniec marca br. została podpisana umowa z firmą Polaqua Sp. z o.o. na projekt budowlany i wykonawczy oraz budowę odcinka drogi ekspresowej S6 między Szemudem a Gdynią o długości ok. 20 km.

Rusza realizacja drogi ekspresowej S6 od strony Trójmiasta

 

Droga ekspresowa S6 na Pomorzu tzw. Trasa Kaszubska

Podstawowym celem inwestycji budowy drogi ekspresowej S6 jest stworzenie bezpiecznego i sprawnego połączenia Aglomeracji Trójmiasta ze Szczecinem, przebiegającego z zachodu na wschód, równolegle do wybrzeża Bałtyku.

Dzięki budowie drogi ekspresowej S6 uzyska się poprawę płynności ruchu, skrócenie czasu przejazdu, odciążenie układu dróg i ulic lokalnych, poprawę stanu bezpieczeństwa w sieci dróg krajowych oraz zmniejszenie uciążliwości ruchu drogowego dla otoczenia. Dzięki ekspresowej S6 od ruchu tranzytowego odetchną miejscowości leżące przy drodze krajowej nr 6, szczególnie: Wejherowo, Reda, Rumia.

 

Ważne odcinki S6 i S10 powstaną w formule partnerstwa publiczno – prywatnego

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: