W 2021 roku obwodnica ominie zabytkowy Myślibórz
W 2021 roku obwodnica uwolni zabytkowe centrum Myśliborza od uciążliwego tranzytu. Zdjęcia: GDDKIA

Drogowcy ogłosili przetarg na budowę obwodnicy Myśliborza w ciągu drogi krajowej nr 26 o długości 3,4 km. Obwodnica ominie od południa zabytkowe centrum Myśliborza. Wybrany w przetargu wykonawca będzie miał 28 miesięcy na realizację zadania, czyli obwodnica powinna być gotowa w 2021 roku.

Obecnie droga krajowa nr 26 przebiega przez zabytkowe centrum Myśliborza. Prowadzi ona od drogi S3 do przejścia granicznego w Krajniku Dolnym. Przebieg drogi przez centrum miasta wiąże się z wieloma uciążliwościami zarówno dla mieszkańców, jak i dla kierowców. Wjazd od strony zachodniej do Myśliborza prowadzi przez średniowieczną bramę miejską, ciężarówki nie mieszczą się pod bramą, dlatego muszą przejeżdżać „pod prąd” obok bramy.

 

Obwodnica ominie centrum miasta od południa, zostanie poprowadzona w większości po śladzie zlikwidowanej linii kolejowej. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Nawierzchnia obwodnicy będzie dostosowana do nacisku 11,5 ton na oś.

 

Mapa z przebiegiem obwodnicy Myśliborza w ciagu drogi krajowej nr 26

Mapa z przebiegiem obwodnicy Myśliborza w ciagu drogi krajowej nr 26. Mapa: GDDKIA


Na początku obwodnicy (patrząc od strony zachodniej) powstanie rondo będące połączeniem dróg krajowych nr 23 i 26, dalej na obwodnicy powstaną dwa skrzyżowania, jedno z ulicą Łużycką, a drugie przy końcu obwodnicy będące połączeniem z obecną drogą krajową w kierunku centrum Myśliborza. W ramach inwestycji powstaną również drogi wspomagające, chodniki i ciągi pieszo – rowerowe.

 

W przedsięwzięciu partycypuje gmina Myślibórz, która na etapie przygotowania zrezygnowała z odszkodowań za grunty gminne przejęte pod obwodnicę i pokryła koszty odszkodowań pod drogi wspomagające. Na etapie realizacji gmina pokryje również koszt budowy części dróg wspomagających.

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Krzysiek
2018-12-04 10:41
To samo miałem tutaj napisać ;-) Może jakaś blokada informacji ;-)
Rychu
2018-11-29 11:54
Oszczędni jesteście w tym tygodniu w informacje :) Dajcie coś nowego. Wiem, że zima ale chyba coś się dzieje w kwestii budowy i przygotowania dróg.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: