W kwietniu 2021 r. nowa jezdnia S1 Pyrzowice - Podwarpie
Nowa jezdnię drogi ekspresowej S1 Pyrzowice - Podwarpie wykona konsorcjum Rubau Polska i Construcciones Rubau z Hiszpanii. Prace mają zakończyć się w kwietniu 2021 r. Zdjęcia: GDDKIA

Jest umowa na budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 Pyrzowice – Podwarpie. To ważny krok w kierunku budowy ekspresówki, która pobiegnie z Pyrzowic do polsko-słowackiej granicy w Zwardoniu.

Wykonawcą drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 na odcinku Pyrzowice – Podwarpie jest konsorcjum firm: Rubau Polska i Construcciones Rubau z Hiszpanii, które zaoferowało wykonanie tej inwestycji za 121,8 mln zł.

 

Zadanie ma być zrealizowane w formule buduj w ciągu 20 miesięcy od podpisania umowy, czyli do kwietnia 2021 roku. Do czasu realizacji robót nie będą wliczane okresy zimowe (tj. od 15 grudnia do 15 marca).

 

Inwestycja obejmuje budowę drugiej jezdni drogi ekspresowej S1 na odcinku węzeł „Lotnisko” – Podwarpie o długości 9,7 km, w tym obiektów inżynierskich (wiadukty, most), urządzeń ochrony środowiska, urządzeń wyposażenia drogi oraz przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej.

 

Mapa drogi ekspresowej S1 z odcinkiem realizacyjnym Pyrzowice - Podwarpie (dobudowa II jezdni)

Mapa drogi ekspresowej S1 z odcinkiem realizacyjnym Pyrzowice - Podwarpie (dobudowa II jezdni). Na czerowno odcinki w realizacji, niebiesko - planowane. Mapa: GDDKIA


Droga S1 stanowi ważne połączenie w sieci drogowej Polski (trasa Pyrzowice – Zwardoń), jest również częścią VI europejskiego korytarza transportowego. Dzięki budowie drugiej jezdni uzupełniony zostanie dwujezdniowy przekrój drogi ekspresowej S1.

 

W latach 2005–2006 GDDKiA zrealizowała jednojezdniowy odcinek drogi ekspresowej S1 między węzłami Podwarpie i drogą wojewódzka nr 913, stanowiący dojazd do lotniska w Pyrzowicach. W latach 2010–2012 wybudowany został dwujezdniowy odcinek drogi S1 od węzła Pyrzowice na autostradzie A1 do węzła Lotnisko na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką 913.

 

Blisko realizacji jest też odcinek drogi S1 stanowiący obwodnicę Węgierskiej Górki. Oferta włoskiej firmy TOTO (około 1,2 mld zł) została uznana za najkorzystniejszą i drogowcy chcą podpisać umowę na początku przyszłego roku. To ponad 8,5 km odcinek S1-ki od Przybędzy do Milówki.

 

Włoskie TOTO najbliżej budowy drogi S1 - obwodnicy Węgierskiej Górki

 

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

warszawiak
2018-12-09 17:26
Chciałbym wierzyć, że nawet barany z GDDKiA potrafią uczyć się na własnych błędach. To od tego odcinka zaczęło się wycofywanie firm wygrywających przetargi z podpisywania kontraktu. Tutaj nikt nie chciał go podpisać po dwóch latach i trzech miesiącach od ogłoszenia przetargu w styczniu b,r., a obecnie umowa została podpisana w terminie dziewięciu i pół miesiąca od ogłoszenia nowego przetargu. Można? Można. Pierwotnie GDDKiA zapowiadała, że planuje podpisanie umowy w pierwszym kwartale przyszłego roku (czyli mogłoby to nastąpić np. 31.03.2019 r.) i najwyraźniej przestraszyła się powtórki z rozrywki i blamażu jaki nastąpił wcześniej na omawianym odcinku, czy na A1 Piotrków-Kamieńsk lub S14 Teofilów-Słowik.
auto2018
2018-12-06 20:17
Na dobudowe 2 Jezdni S1 Pyrzowice Podwarpie jest Rubau jeszcze ok. Na Odcinku nie polecalbym włoskie TOTO bo będzie brutalniejszy Poslizg z budowa Na S1 obw. Wegierskiej Gorki z Tunelem niz S5 Poznan Wronczyn. Na tym Odcinku dzieje sie brutalne Opóznienie. Już o Rok opóżniony Termin a Termin jest dalej nierealny. Lepiej tą Mirbud z Kobylaria wybrac niż TOTO. Troche więcej lepiej straćic Pieniędzy ale za to bez Poslizgów. Juz TOTO na S61 obw. Łomzy po wydaniu ZnRID będzie miał 16 Miesięcy na Budowe. Bedzie na pewno o ponad Rok opozniony. TOTO gorzej niż Salini.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: