1. Strona główna
  2. Informacje
  3. W lutym start budowy nowego odcinka trasy Via Carpatia na Podlasiu

W lutym start budowy nowego odcinka trasy Via Carpatia na Podlasiu

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-02-01
W lutym start budowy nowego odcinka trasy Via Carpatia na Podlasiu
S19 Malewice-Chlebczyn - z końcem stycznia 2024 r. wydanie ZRID. Mapa: GDDKIA
Droga ekspresowa S19 wydłuży się o kolejne 25 kilometrów. W tym miesiącu drogowcy planują przekazać wykonawcy plac budowy odcinka Malewice – Chlebczyn. To najbardziej na południe wysunięty fragment trasy via Carpatia na Podlasiu, przekraczający rzekę Bug i wchodzący na obszar województwa mazowieckiego w rejonie miejscowości Chlebczyn i Sarnaki.

W lutym rozpocznie się budowa drogi ekspresowej S19 na granicy województw podlaskiego i mazowieckiego. Zielonym światłem do budowy odcinka Malewice – Chlebczyn było wydanie przez Wojewodę Podlaskiego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) pod koniec stycznia br.

Te drogi powstaną na Mazowszu – lista planowanych inwestycji na drogach krajowych

- Wojewoda Podlaski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla odcinka S19 Malewice – Chlebczyn. Uzyskanie decyzji ZRID rozpoczyna kluczowy etap realizacji tej inwestycji. Decyzja określa granice terenu przewidzianego do przejęcia pod budowę drogi i umożliwia rozpoczęcie procedury odszkodowawczej za przejmowane na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości. Dla wykonawcy inwestycji, uzyskanie decyzji ZRID oznacza możliwość rozpoczęcia prac po wcześniejszym przekazaniu placu budowy, co planowane jest w lutym br. – poinformował podlaski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W tym roku nowe odcinki autostrady A2 do Siedlec, ale zabraknie środkowego odcinka

Odcinek drogi ekspresowej S19 Malewice – Chlebczyn o długości 25 km to najbardziej na południe wysunięty fragment S19 na Podlasiu, wchodzący na teren woj. mazowieckiego. Nowa droga ominie od zachodu Siemiatycze, wyprowadzając ruch tranzytowy z miasta oraz przekroczy dolinę Bugu estakadą o długości ponad 650 metrów.

W ciągu odcinka zaprojektowano dwa węzły drogowe - Siemiatycze Północ, gdzie S19 będzie krzyżować się z drogą wojewódzką nr 690, oraz Siemiatycze Południe, gdzie S19 będzie krzyżować się z drogą krajową nr 62 w kierunku Drohiczyna i Sokołowa Podlaskiego.  Zaplanowano dwa Miejsca Obsługi Podróżnych: MOP Leszczki Wchód i MOP Leszczki Zachód oraz budowę nowego obwodu drogowego przy węźle Siemiatycze Południe.

Wybudowane zostaną 24 mosty, wiadukty, estakady i przejścia dla zwierząt oraz 17 dużych przepustów. Cztery przejścia dla zwierząt dużych zaprojektowane zostały nad drogą ekspresową.

Wykonawcą zadania w systemie Projektuj i buduj jest firma Kolin İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret, z którą GDDKIA zawarła umowę 15 października 2021 r. Wartość kontraktu opiewa na 665,2 mln zł.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze S19 Jak dojadę - Siemiatycze