1. Strona główna
  2. Informacje
  3. W połowie lipca pojedziemy obwodnicą Inowrocławia

W połowie lipca pojedziemy obwodnicą Inowrocławia

  1. A.K.
  2. conadrogach.pl
  3. 2017-07-07
W połowie lipca pojedziemy obwodnicą Inowrocławia
W połowie lipca pojedziemy 19 km obwodnicą Inowrocławia. Zdjęcia: GDDKIA
Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych prace na budowie obwodnicy Inowrocławia wykonane są z wyprzedzeniem – zapewnia wykonawca Mirbud-Erbedim. Jak się dowiedzieliśmy z nowego 19-kilometrowego odcinka obwodnicy w ciągu krajowych nr 15 i 25 pojedziemy już w połowie lipca.

Na budowie obwodnicy Inowrocławia zakończono układanie warstw konstrukcyjnych na ciągu głównym trasy. Trwają prace wykończeniowe. Przewidywane puszczenie ruchu po nowo wybudowanej drodze pomiędzy Markowicami a Latkowem planowane jest na połowę tego miesiąca.

Obwodnica Inowrocławia będzie miała blisko 19 km długości. Trasa będzie miała po dwa pasy w obu kierunkach. Ominie ona Inowrocław od wschodu i znacznie skróci czas przejazdu na trasie Toruń - Poznań. Prace pochłonęły 360 mln zł. Wykonawcą I etapu obwodnicy Inowrocławia jest konsorcjum firm: Mirbud SA oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Erbedim Sp. z o.o.

Obwodnica Inowrocławia otwarta w lipcu 2017 r.

Finisz prac na obwodnicy Inowrocławia - I etap - 19 km odcinek w ciagu DK15 i DK25. Zdjecia: GDDKIA

Wkrótce budowa kolejnego odcinka obwodnicy 5-kilometrowej trasy łączącej Sławęcinek z Latkowem. W przetargu na projekt i budowę łącznika w ciągu drogi krajowej nr 15 i 25 została wybrana najkorzystniejsza oferta złożona przez konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. (lider) oraz Mirbud S.A. Konsorcjum chce wybudować obwodnicę w terminie 22 miesięcy a prace mają kosztować około 94 milionów złotych.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 15 Utrudnienia na drodze 25 Jak dojadę - Inowrocław