W przyszłe wakacje kierowcy pojadą obwodnicą Tarnobrzega
W połowie 2020 roku ma być gotowa 9 kilometrowa obwodnica Tarnobrzega w woj. podkarpackim. Mapa: UM Tarnobrzeg

Tarnobrzeg realizuje obecnie jedną z największych inwestycji drogowych - obwodnicę, której koszty szacuje się na ponad 61 mln zł. Wykonawcą jest Energopol-Szczecin SA, która podjęła się zaprojektowania i budowy drogi. Obwodnica, która połączy drogi wojewódzkie nr 723 i 871 ma być udostępniona do ruchu w czerwcu 2020 r.

W pierwszej fazie inwestycji, do końca sierpnia 2018 r., wykonawca ma czas na opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu i rozwiązań projektowych, opracowanie i uzgodnienie kompleksowego projektu budowlanego oraz przygotowanie i złożenie wniosku o uzyskanie decyzji o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) - do 31 sierpnia 2018r. Po uzyskaniu decyzji ZRID (planowane na koniec listopada) rozpoczną się roboty budowlane. Termin wykonania obwodnicy został zaplanowany na koniec czerwca 2020 roku.

Budowa obwodnicy miasta Tarnobrzega realizowana jest w ramach Regionalny Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020,

Zadanie obejmuje budowę 9 kilometrowej obwodnicy, której początek znajduje się w rejonie istniejącej drogi wojewódzkiej nr 871 (ul. Władysława Sikorskiego). Ostatecznie obwodnica dowiązuje się do ronda w ciągu drogi wojewódzkiej nr 723 (al. Warszawska) na osiedlu Zakrzów.

Projektowana droga będzie miała 2 pasy ruchu po 3,5 m , klasę G (główna,) o prędkości projektowej poza terenem zabudowy 70, 60 km/h i dopuszczalnym obciążeniu na oś 115 kN/oś. W ciągu drogi powstaną również ciągi pieszo-rowerowe.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Abc
2019-05-15 03:41
No wreszcie jakaś wyczekiwana obwodnica ucieszy mieszkańców i kierowców, w poprzednich latch wiele takich obwodnic wypadło z finansowania może pora zacząć nadrabiać te zaległości coby ruch na drogach odbywał się płynniej. Takich małych aczykolwiek ważnych inwestycji w regionie mówię tu o małopolsce, świętokrzyskim czy podkarpaciu jest sporo i trzeba jakoś te ekspresowki pospinać.

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: