1. Strona główna
  2. Miejscowości
  3. Tarnobrzeg - mapa samochodowa

TARNOBRZEG - MAPA SAMOCHODOWA

TARNOBRZEG - NA MAPIE

Tarnobrzeg

Tarnobrzeg to miasto powiatowe położone w południowo-wschodniej Polsce, w północno-zachodniej części województwa podkarpackiego (w latach 1975-1998 Tarnobrzeg był siedzibą władz województwa tarnobrzeskiego). Leży na prawym brzegu Wisły, na pograniczu Równiny Tarnobrzeskiej i Niziny Nadwiślańskiej. Miasto liczy 48 tys. ludzi mieszkających na 85 km kw.Mapę drogową Tarnobrzegu tworzy droga krajowa nr 9 i cztery drogi wojewódzkie nr 723, 758, 871 i 985.
Tarnobrzeg

Tarnobrzeg historycznie położony jest w Małopolsce – leżał na ziemi sandomierskiej. W wyniku rozbiorów związany z Galicją, w tym czasie administracyjnie przynależał do województwa lwowskiego. Przynależność tę zachowano w II Rzeczypospolitej. Podział ten utrzymuje się do dziś i Tarnobrzeg związany jest administracyjnie z województwem ze stolicą w Rzeszowie.

Tarnobrzeg leży w bezpośrednim sąsiedztwie Sandomierza, który jednak znajduje się na drugim brzegu Wisły, rozdzielającej w tym miejscu województwa podkarpackie i świętokrzyskie. Do lat 90. Tarnobrzeg był największym w Polsce ośrodkiem wydobycia i przetwórstwa siarki, jednak, kiedy wydobycie rud tego pierwiastka stało się nieopłacalne, zaczęto zamykać kopalnie (kopalnia Machów była największą odkrywkową kopalnią siarki w Europie).

Podczas wizyty w tarnobrzegu warto odwiedzić Zamek Dzikowski, Kościół i Klasztor Dominikanów z końca XVII wieku oraz uroczy rynek. Z kolei jezioro tarnobrzeskie to doskonałe miejsce wypoczynku i uprawiania sportów wodnych.

Wydaje się, że w Tarnobrzegu znaleziono receptę na długowieczność, gdyż – jak informuje raport Głównego Urzędu Statystycznego „Trwanie życia” z 2012 roku – miasto zajmuje 1. miejsce w kraju pod względem średniej długości życia kobiet (82,7) oraz 4. pod względem średniej długości życia mężczyzn (75,5).

Mapa samochodowa Tarnobrzega

Przez Tarnobrzeg (w dodatku bardzo daleko od centrum miasta) przebiega tylko jedna droga krajowa – nr 9. Przebieg DK9 przez południowe obrzeża Tarnobrzega został oznaczony dopiero od lutego 2014 r.. Wtedy to przebieg drogi krajowej nr 9 został skrócony do węzła autostradowego Rzeszów-Północ, przez co sama DK9 skróciła się o 103 km. Jednocześnie w tym samym rozporządzeniu przebieg drogi krajowej nr 19 został wydłużony do byłego przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku. Aktualnie droga ma 189 km długości i prowadzi z Radomia do Rzeszowa. Biegnie przez Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów i Kolbuszową. Nie jest uciążliwa dla mieszkańców Tarnobrzega, gdyż biegnie daleko na południe od gęstej, miejskiej zabudowy, nieopodal Jeziora Tarnobrzeskiego i zakładów Siarkopol, w których lata temu wydobywano i przetwarzano siarkę.

Na mapie Tarnobrzega znajdziemy także cztery drogi wojewódzkie – wszystkie zaczynają swój bieg w granicach miasta. Pierwsza to DW723, startująca na północ na skrzyżowaniu Sienkiewicza i Sikorskiego w centrum Tarnobrzega. Droga ma 12 km długości, biegnie ulicami Sikorskiego i Warszawską, po czym dociera do Sandomierza, gdzie kończy swój bieg. DW758 zaczyna bieg na skrzyżowaniu Sikorskiego i Mickiewicza przy dworcu PKS. Dalej biegnie ulicami Sokolą i Wiślną po czym dociera do brzegów Wisły i urywa swój bieg z powodu braku przeprawy przez rzekę. 758-ka wznawia bieg na lewym brzegu Wisły, już w województwie świętokrzyskim. Droga ma 35 km długości i łączy Tarnobrzeg z położonymi w świętokrzyskim Iwaniskami. DW871 odbija na północ od drogi krajowej nr 9 na południowym-zachodzie miasta. Do centrum Tarnobrzega dociera Wisłostradą, na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Sienkiewicza 871-ka kieruje się na wschód i ulicą Sienkiewicza opuszcza miasto, kierując się do Stalowej Woli. Ma 37 km długości. Ostatnia z tarnobrzeskich dróg wojewódzkich jest zarazem najdłuższą z nich. To 70-kilometrowa DW985, łącząca Tarnobrzeg i Dębicę. Biegnie przez Baranów Sandomierski, Mielec i Brzeźnicę. Droga zaczyna bieg na południowo-zachodnich rogatkach Tarnobrzega, odbijając na południe od krajowej DK9, na styku ze startującą w tym samym miejscu drogą wojewódzką nr 871.

Obwodnica Tarnobrzega

Nowa obwodnica Tarnobrzegu powinna pojawić się na mapie w połowie 2020 roku. Trwasa będzie mieć około 9 km i ma przebiegać w ciągu dróg wojewódzkich nr 871 i 723. Obwodnica powstanie po wschodniej sronie miasta.

TARNOBRZEG - AKTUALNA MAPA DRÓG

Poniżej prezentujemy mapę samochodową miejscowości Tarnobrzeg. Na interaktywną mapę Google naniesione zostały przebiegi najważniejszych dróg w miejscowości i najbliższej okolicy. Kolorem zielonym oznaczono przebieg gotowych odcinków autostrad. Kolorem niebieskim oznaczono drogi ekspresowe. Kolorem czerwonym oznaczone zostały drogi krajowe, a pomarańczowym drogi wojewódzkie. Na mapie samochodowej prezentujemy zatem cały istniejący system drogowy miejscowości Tarnobrzeg. Autostrady i drogi ekspresowe tworzą w Polsce sieć dróg szybkiego ruchu, która rozrasta się z roku na rok. Linią przerywaną zaznaczono te odcinki tych ważnych dróg, które są w budowie, a kropkami odcinki planowane. Zwracamy uwagę na to, że wszystkie zamieszczone na mapie przebiegi mają charakter wyłącznie orientacyjny i nie należy ich traktować jako rzeczywiste przebiegi dróg, zwłaszcza dróg planowanych, bowiem w dużym powiększeniu mapy mogą wystąpić znaczące różnice pomiędzy przebiegiem faktycznie planowanym, a tym zamieszczonym na mapie.

autostrada
droga ekspresowa
droga krajowa
droga wojewódzka
TARNOBRZEG - aktualna mapa dróg

TARNOBRZEG - WAŻNE MIEJSCA NA DRODZE

W miejscowości Tarnobrzeg znaleziono obiekty:

TARNOBRZEG - GŁÓWNE DROGI I ULICE

TARNOBRZEG - INFORMACJE O BUDOWIE I REMONTACH DRÓG

Więcej o drogach w miejscowości Tarnobrzeg

TARNOBRZEG - JAK DOJADĘ

TARNOBRZEG - ODLEGŁOŚCI DO NAJWIĘKSZYCH MIAST

250 km

Tarnobrzeg - Łódź

warianty przejazdu: Przez drogi 871 i 9 i miejscowości Ćmińsk Kościelny i Lisie Jamy, Przez drogi 723 i 77 i miejscowości Cisowa i Mniów, Przez drogi 79 i 733 i miejscowości Wielowieś i Korytów A

najkrótszy: Przez drogi 871 i 9 i miejscowości Ćmińsk Kościelny i Lisie Jamy

219 km

Tarnobrzeg - Będzin

warianty przejazdu: Przez drogi 871 i 985 i miejscowości Mielec i Mysłowice, Przez drogi 9 i 79 i miejscowości Jaworzno i Mysłowice, Przez drogi 765 i 78 i miejscowości Jarząbki i Jędrzejów

najkrótszy: Przez drogi 765 i 78 i miejscowości Jarząbki i Jędrzejów

281 km

Tarnobrzeg - Żory

warianty przejazdu: Przez drogi 871 i 985 i miejscowości Dębica i Zabrze, Przez drogi 9 i 79 i miejscowości Kraków i Gliwice, Przez drogi 765 i 78 i miejscowości Dąbrowa Górnicza i Gliwice

najkrótszy: Przez drogi 765 i 78 i miejscowości Dąbrowa Górnicza i Gliwice

192 km

Tarnobrzeg - Tomaszów Mazowiecki

warianty przejazdu: Przez drogi 871 i 9 i miejscowości Niwy i Sielpia Wielka, Przez drogi 79 i 765 i miejscowości Łążek i Tomaszówek, Przez drogi 723 i 77 i miejscowości Ostrowiec Świętokrzyski i Skarżysko-Kamienna

najkrótszy: Przez drogi 723 i 77 i miejscowości Ostrowiec Świętokrzyski i Skarżysko-Kamienna

463 km

Tarnobrzeg - Świdnica

warianty przejazdu: Przez drogi 871 i 985 i miejscowości Kraków i Ruda Śląska, Przez drogi 9 i 79 i miejscowości Sosnowiec i Zabrze, Przez drogi 765 i 764 i miejscowości Kielce i Sieradz

najkrótszy: Przez drogi 9 i 79 i miejscowości Sosnowiec i Zabrze

POPULARNE W CONADROGACH.PL