W przyszłym roku ruszy projektowanie obwodnicy Niemodlina
Droga krajowa nr 46 w woj. opolskim. Zdjęcia: GDDKIA

Ogłoszono przetarg na budowę obwodnicy Niemodlina w ciągu drogi krajowej nr 46 w woj. opolskim. Obwodnica o długości prawie 11,5 km będzie realizowana w latach 2018-2021 w systemie „Projektuj i Buduj”.

Na oferty od zainteresowanych firm drogowcy czekają do 18 grudnia br. - Wybrany wykonawca na zrealizowanie zadania będzie miał nie więcej niż 40 miesięcy od daty zawarcia umowy – zaznaczają przedstawiciele opolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

W ramach inwestycji oprócz około 11,5 km odcinka drogi krajowej nr 46 powstanie również: 9 obiektów inżynierskich (w tym m.in: estakada nad rz. Ścinawa Niemodlińska oraz stawami, most nad kanałem Wydrowickim i 7 wiaduktów). Połączenie obwodnicy z siecią dróg zapewnia dwa węzły: Niemodlin i Sosnówka.

Obwodnica wpłynie na poprawę bezpieczeństwa zarówno kierujących pojazdami, jak i mieszkańców Niemodlina oraz wsi Brzęczkowice i Sosnówka. Obwodnica uwolni mieszkańców od uciążliwego ruchu i jego skutków a kierowcom w znaczny sposób skróci czas podróży na kierunku Polska – Czechy oraz Opole – Kłodzko.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: