W ten weekend S17 dłuższa o obwodnicę Ryk. To 140 km ekspresówki Piaski - Garwolin
Kiedy otwarcie obwodnicy obwodnicy Ryk w ciągu drogi S17? Trwają ostatnie prace i organizacja uroczystego otwarcia. Zdjęcia: GDDKIA

Lada dzień kierowcy mają pojechać nowym odcinkiem drogi ekspresowej S17 – obwodnicą Ryk. To ostatni brakujący fragment na 140 kilometrowej trasie ekspresowej Piaski – Garwolin, docelowo S17-ka połączy Warszawę z Lublinem.

Od końcówki sierpnia czekamy na otwarcie drogi ekspresowej S17 od węzła Skrudki do granicy województw lubelskiego. Zgodnie z ostatnimi obietnicami drogowców nowe kilometry S17 omijającej Ryki mają pojawić się na początku września, najprawdopodobniej będzie to w ten weekend.

Odcinek, na który czekamy liczy ponad 15 km. Część tego zadania, blisko 5 km trasa od węzła Ryki Północ do granicy województw, została udostępniona kierowcom na początku lipca. W ramach inwestycji powstało 29 obiektów inżynierskich, czyli wiaduktów i mostów. Wśród nich są dwa nowe mosty na Wieprzu, każdy o długości 190 metrów.

Okazuje się, że obwodnica Ryk będzie dopuszczona do ruchu z pewnymi ograniczeniami. Maksymalnie będziemy mogli jeździć z prędkością do 100 km/h, bo do dokończenia pozostały jeszcze przepusty, rondo w Moszczance na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 48 oraz naprawa nawierzchni drogi dojazdowej do ekspresówki. Ograniczenia mają zniknąć po zakończeniu wszystkich prac tj. w IV kwartale tego roku.

Wykonawcą prac o wartości 609 mln zł jest firma PORR Polska Infrastructure.

Droga na którą czekają kierowcy, jest częścią projektu „Budowa drogi ekspresowej S17, odc. Garwolin – Kurów”, na który z Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 trafiło 1,18 mld zł (całkowita wartość inwestycji to 2,28 mld zł). Powstała 140-kilometrowa trasa, łącząca Garwolin i docierająca aż za Lublin (do końca obwodnicy Piask). W ten sposób dystans ok. 140 km od początku obwodnicy Garwolina aż do końca obwodnicy Piask skróci się samochodem osobowym do ok. 70 minut.

Droga ekspresowa S17 Warszawa - Lublin - Hrebenne - mapy, przebieg, zdjecia, odcinki gotowe, w budowie i projektowaniu

Droga ekspresowa S17

Zdjecia: GDDKIA 

Droga ekspresowa S17 Warszawa – Hrebenne (granica z Ukrainą) w ciągu trasy europejskiej E372 łączy aglomerację warszawską z Lubelszczyzną i prowadzi ruch w kierunku Lwowa. Pomiędzy Kurowem a Piaskami przebiega na wspólnym odcinku z drogą ekspresową S12, tworząc główną oś transportową w województwie lubelskim. Na początkowym odcinku (od S8 do A2) droga ma stanowić wschodnią obwodnicę Warszawy, część ekspresowej obwodnicy Warszawy.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

enrico
2019-09-04 20:28
Najważniejsze będzie zbudowanie Obwodnicy Kołbieli oraz odcinka S17 od w. Lubelska (na skrzyż. A2 z S17) do w.Zakręt. Natomiast problematyczna będzie budowa S17- jako Wsch. Obwod. W-wy (w.Zakręt- St.Miłosna-w.Drewnica (na S8). Terminy oddania mogą się sporo przedłużać (poza 2023r).

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: