W tym roku przetarg na obwodnicę Myśliborza
Pod koniec 2018 r. powinien zostać ogłoszony przetarg na budowę obwodnicy Myśliborza w ciągu DK26. Zdjęcia: GDDKIA

Obwodnica Myśliborza w woj. zachodniopomorskim dostała zielone światło w postaci zapewnionych funduszy na realizację. Dokumentacja na jej realizację jest już gotowa i nic nie stoi na przeszkodzie by ogłaszać przetarg na wybór wykonawcy prac. Obwodnica wyprowadzi z wąskich uliczek Myśliborza ruch tranzytowy w ciągu drogi krajowej nr 26 łączącej drogę S3 z granicą polsko – niemiecką w Krajniku Dolnym.

Obwodnica Myśliborza w ciągu drogi krajowej nr 26 to inwestycja, na którą mieszkańcy czekają od lat. W 2009 roku zadanie było gotowe do realizacji z pozyskanymi nieruchomościami i wydanymi pozwoleniami. Brak środków uniemożliwił jej realizację. Ostatecznie w 2017 roku resort infrastruktury przyznał środki finansowe co otworzyło drogę dla zadania. - Dokumentację trzeba było jeszcze zaktualizować i w tym roku powinien zostać ogłoszony przetarg na budowę tej obwodnicy – dodają przedstawiciele szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rozpoczęcie robót powinno nastąpić wiosną 2019 roku, a zakończenie realizacji w 2021 roku.

 

Obwodnica Myśliborza w ciągu DK26 - mapa przebiegu

Obwodnica Myśliborza w ciągu DK26 - mapa przebiegu. Mapa: GDDKIA

Obwodnica Myśliborza (woj. zachodniopomorskie) będzie częścią drogi krajowej nr 26 łączącej się z drogą ekspresową S3. Nowa trasa ominie centrum miasta od południa, zostanie poprowadzona w większości po śladzie zlikwidowanej linii kolejowej. Będzie to jednojezdniowa droga klasy GP o dwóch pasach ruchu w każdą stronę. Na początku obwodnicy (patrząc od strony zachodniej) powstanie rondo będące połączeniem dróg krajowych nr 23 i 26, dalej na obwodnicy powstaną dwa skrzyżowania, jedno z ulicą Łużycką, a drugie przy końcu obwodnicy będące połączeniem z obecną drogą krajową w kierunku centrum Myśliborza. W ramach inwestycji powstaną również drogi wspomagające, chodniki i ciągi pieszo – rowerowe.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: