1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Wahadło na DK9 w związku z budową obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego

Wahadło na DK9 w związku z budową obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego

  1. Anna Kluba
  2. conadrogach.pl
  3. 2023-03-14
Wahadło na DK9 w związku z budową obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego
Budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu DK9 - będzie wahadło. Zdjęcie: GDDKIA
Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego realizowana jest w systemie projektuj i buduj od 2020r. Pierwsze roboty na budowie blisko 3-kilometrowego jednojezdniowego odcinka DK9 ruszyły w drugiej połowie 2021 roku. Kolejny etap prac będzie powodował kolejne utrudnienia w ruchu. W najbliższą środę 15 marca planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego na odcinku DK9 Ostrowiec Świętokrzyski – Opatów.

W związku z kolejnym etapem prac budowlanych na obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego, w środę 15 marca, planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną na odcinku DK9 Ostrowiec Świętokrzyski – Opatów w rejonie skrzyżowania ulicy Opatowskiej z ulicą Wąwozy.

Po lewej (wschodniej) stronie DK9 rozpoczną się prace przy budowie pierwszej połowy czterowlotowego ronda w miejscu włączenia realizowanej obwodnicy do istniejącej trasy krajowej. W pierwszym etapie robót zamknięty zostanie lewy pas ruchu DK 9, a ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną odbywał się będzie pasem prawym. Jak zaznaczają drogowcy, termin wdrożenia organizacji ruchu może ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne. Analogiczna organizacja ruchu wprowadzona zostanie w czasie budowy drugiej, prawej połówki ronda. Roboty przy budowie ronda planowane są do sierpnia br.

O innych utrudnieniach w związku z budową obwodnicy pisaliśmy tutaj:

Budowa obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego – zamknięta droga, konieczne objazdy


Mapa przebiegu obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu DK9

Mapa przebiegu obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu DK9

Mapa przebiegu obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego w ciągu DK9. Mapa: GDDKIA

Pomimo trwającej od połowy grudnia do połowy marca przerwy zimowej na budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego na odcinku od węzła Brezelia do DK9 kontynuowane były roboty, na które pozwalały warunki atmosferyczne. Wykonawca kontynuował m.in. prace przy budowie mostów i wiaduktów. W okresie wiosennym wykonawca planuje kontynuację robót na całym odcinku obwodnicy. Zgodnie z umową powinny się one zakończyć one w kwietniu 2024 r. Mimo to wykonawca zadeklarował wykonanie w pierwszej kolejności i udostępnienie węzła Brezelia do czerwca br. czyli na 10 miesięcy przed zakończeniem kontraktu.

Dwa lata na projektowanie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego na DK9


Prace na budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego

Prace na budowie obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego - luty 2023 r. Zdjęcia: GDDKIA

Obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego realizowana jest w systemie projektuj i buduj od 2020r. Pierwsze roboty na budowie blisko 3-kilometrowego jednojezdniowego odcinka DK9 ruszyły w drugiej połowie 2021 roku. Do tej pory wykonywane były m.in. roboty ziemne, prace przy zagęszczeniu, wzmocnieniu i odwodnieniu podłoża gruntowego z zastosowaniem nasypów przeciążeniowych. Rozpoczęła się także budowa obiektów mostowych. W tym roku zaplanowano m.in. roboty bitumiczne.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 9 Jak dojadę - Ostrowiec Świętokrzyski