• Facebook - conadrogach
Wahadłowo na  Zakopiance w Poroninie
Ruch wahadłowy na Zakopiance w Poroninie. Zdjęcia: GDDKIA

Na Zakopiance w Poroninie kierowcy jadą wahadłowo, co powoduje duże utrudnienia w ruchu. Utrudnienia mają związek z robotami drogowymi, które mają udrożnić Zakopiankę w tym newralgicznym miejscu. Powstający węzeł Poroniński zastąpi istniejące skrzyżowanie drogi krajowej nr 47 w drogą wojewódzką nr 961.

Aby zminimalizować uciążliwość dla kierowców ruch wahadłowy będzie sterowany ręcznie w godzinach szczytu czyli od 6.00 do 9.00 i od 14.00 do 17.00. W pozostałych godzinach ruchem sterować będzie sygnalizacja świetlna, jednak w razie spiętrzeń ruchu wprowadzane będzie sterowanie ręczne. Zmieniona organizacja ruchu trwała będzie do 31 sierpnia 2017 r.

Olbrzymie utrudnienia na Zakopiance w Poroninie. Za rok nowy węzeł Tatrzański

Objazdy Zakopianki w Poroninie

W związku z koniecznością wprowadzenia ruchu wahadłowego na drodze krajowej nr 47 drogowcy sugerują objazd miejsca prowadzonych robót : drogą krajową nr 49 od Nowego Targu do Bukowiny Tatrzańskiej i dalej drogą wojewódzką do Zakopanego lub z Nowego Targu do Czarnego Dunajca i dalej przez Kościelisko do Zakopanego. Do Czarnego Dunajca można skręcić z Zakopianki już w Chabówce zamiast w Nowym Targu.

Wszystkie utrudnienia w ruchu na DK47

Budowa węzła w Poroninie rozpoczęła się 16 listopada 2016 r. Zastąpi on dotychczasowe skrzyżowanie drogi krajowej nr 47 z drogą wojewódzką nr 961. Ukończenie budowy węzła planowane jest w sierpniu 2018 roku.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
/ Zarejestruj się
Twój komentarz: