1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Warszawa: Jest pierwsza umowa na budowę Trasy Świętokrzyskiej

Warszawa: Jest pierwsza umowa na budowę Trasy Świętokrzyskiej

  1. conadrogach.pl
  2. ZMiD Warszawa
  3. 2013-09-27
Warszawa: Jest pierwsza umowa na budowę Trasy Świętokrzyskiej
Budowa drogi
Podpisano umowę na budowę pierwszego odcinka Trasy Świętokrzyskiej od Wybrzeża Szczecińskiego do ul. Zamoyskiego (ul. Sokola) w Warszawie. Wykonawcą została firma Heilit+Woerner, która przebudowę wykona za 18 mln zł. Zakończenie prac, zgodnie z umową, ma nastąpić 30 września 2014 r.
Po przebudowie ul. Sokola będzie składała się się z dwóch jezdni o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku. Wzdłuż drogi poprowadzone będą ciągi pieszo - rowerowe.

Budowa Trasy Świętokrzyskiej została podzielona na trzy etapy. W przyszłym roku planowane jest rozpoczęcie realizacji kolejnego odcinka trasy – od ul. Kijowskiej do ul. Zabranieckiej. Jako ostatni do wybudowania pozostanie fragment łączący ul. J. Zamoyskiego z ul. Kijowską.

Na wykonanie projektu środkowego odcinka trasy - od ul. Zamoyskiego do Dworca Wschodniego - ogłoszony został przetarg. Natomiast na odcinek od Dworca Wschodniego do ul. Zabranieckiej uruchomiona została procedura uzyskiwania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Rozpoczęcie budowy zaplanowane zostało na 2014 r.

Pierwsze plany budowy drogi łączącej Pragę ze Śródmieściem pojawiły się w 1959 rok. Jednak dopiero w 1998 roku rozpoczęto budowę mostu Świętokrzyskiego (w ciągu DW719). Jego budowa trwała dwa lata. Później zapadła decyzja o budowie trasy od mostu Świętokrzyskiego do planowanej obwodnicy Pragi. Dopiero w te wakacje drogowcy ogłosili przetarg. Nowa Trasa Świętokrzyska ma połączyć most Świętokrzyski z ul. Zabraniecką na Targówku.
Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 719 Jak dojadę - Warszawa