• Facebook - conadrogach
Warszawa: Nową Głębocką pojedziemy na początku 2019 r.

Wczesna wiosną 2019 roku zakończy się przebudowa ulicy Głębockiej w Warszawie. Prace o wartości 49 mln zł zrealizuje Strabag Sp. z o.o. To strategiczna inwestycja we wschodniej Białołęce, która zapewni lepszy dojazd do drogi ekspresowej S8.

W ramach inwestycji przebudowany zostanie blisko 2–kilometrowy odcinek ulicy Głębockiej, od Magicznej do Berensona wraz z półkilometrowym odcinkiem ulicy Berensona. Nowa droga posiadać będzie po jednym pasie ruchu o szerokości 3,5 m w każdym kierunku. Wzdłuż Głębockiej, po obu stronach ulicy, zostanie wykonany chodnik i jednostronna ścieżka rowerowa, a także powstaną zatoki postojowe dla komunikacji publicznej.

W zakresie przebudowy skrzyżowań ulic - Podwójnej i Kartograficznej, Siecznej, Internetowej i Podłużnej oraz na skrzyżowaniu Berensona z ulicą Kąty Grodziskie - powstaną ronda. Poza robotami drogowymi, STRABAG przebuduje kanalizację deszczową wraz z budową trzech zbiorników retencyjnych oraz kanalizację sanitarną, sieć wodociągową, sieć elektroenergetyczną i teletechniczną, a także wykona nowe oświetlenie uliczne.

Nowa Głębocka nie tylko ułatwi kierowcom wschodniej Białołęki dojazd do centrum Warszawy, a także zapewni bezpieczny i komfortowy przejazd rowerzystom.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: