• Facebook - conadrogach
Warszawa: Obwodnica Targówka czeka na przebudowę
Obwodnica na warszawskim Targówku będzie przebudowana. Prace potrwają do końca tego roku. Zdjęcia: ZDM Warszawa

Coraz bliżej przebudowy obwodnicy Targówka w Warszawie. Chodzi o przebudowę ulic Ossowskiego, Handlowej i Myszkowskiej. O realizację zadania wystąpiło dwóch wykonawców.

- Otworzyliśmy oferty w przetargu na przebudowę obwodnicy ogłoszonym na początku lutego. Oferty złożyło dwóch wykonawców. Najkorzystniejszą cenowo ofertę przedstawiła firma IDS – BUD S.A., na kwotę 23 923 500,00 zł brutto, drugą – firma Planeta sp. z o.o. na kwotę 29 438 020,70 zł. Obie firmy zadeklarowały też 60-miesięczny okres gwarancji. Opracowany przez nas kosztorys inwestorski zakładał wartość prac na poziomie 27,3 mln zł brutto. Obecnie nie posiadamy całej kwoty na zaplanowane prace, w związku z tym zwróciliśmy się już do Rady Warszawy o dodatkowe środki na tę inwestycję. Radni podejmą decyzję w tej sprawie na marcowej sesji. Jeśli radni przychylą się do naszej prośby, będziemy mogli rozstrzygnąć przetarg i przystąpić do prac w terenie. Wyłoniony wykonawca będzie miał za zadanie wykonać roboty do listopada 2018 r. – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Projekt przebudowy obwodnicy na warszawskim Targówku to wspólna inicjatywa ZDM oraz dzielnicy Targówek, mająca na celu rewitalizację przestrzeni publicznej w obszarze bliskiego sąsiedztwa budowanych stacji metra. Powstawał przy aktywnym zaangażowaniu mieszkańców, radnych dzielnicy oraz m.st. Warszawy.

Obwodnica na warszawskim Targówku po nowemu

Projekt przebudowy obwodnicy zakłada spore zmiany w organizacji ruchu. Na jezdni zostanie po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, zaś pozostałą przestrzeń zajmą miejsca postojowe. W sumie w ten sposób wyznaczonych będzie 140 miejsc do parkowania. Istniejące skrzyżowania ul. Handlowej z ul. Gorzykowską, ul. Pratulińską i Kołową zostaną przebudowane na ronda. Powstaną nowe przejścia dla pieszych przez ul. Handlową (między ul. Lusińską a ul. Kołową, przy ul. Lusińskiej, ul. Mokrej i ul. Szczepanika) i przez ul. Myszkowską (przy ul. Hodowlanej). Wszystkie przejścia będą wyposażone w azyle. Poprawi się zatem bezpieczeństwo, zostanie uspokojony ruch oraz zwiększy się liczba miejsc parkingowych.

Wyremontowane zostaną zniszczone chodniki, które pamiętają jeszcze czasy budowy osiedla Targówek. Na całym ciągu powstaną wydzielone drogi dla rowerów o długości ponad 3 km a także pierwsza po prawej stronie Wisły ścieżka biegowa o nawierzchni nieutwardzonej. Pojawia się ławki i stojaki na rowery. Jezdnie i chodniki zostaną oświetlone nowymi latarniami a na całym ciągu pojawi się atrakcyjna zieleń miejska.

Dziś tzw. obwodnica Targówka jest objęta czasową organizacją ruchu związaną z budową II linii metra w Warszawie. Z tego powodu zablokowany jest przejazd ul. Pratulińską i Ossowskiego. Wykonawca metra ma obowiązek odtworzyć obszar zajęty pod budowę stacji. - Równocześnie planujemy znacznie większe zmiany na całym ciągu ulic Ossowskiego, Handlowej i Myszkowskiej, a także na ul. Gorzykowskiej i Kołowej – dodają przedstawiciele ZDM Warszawa.

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: