1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Warszawa: Otwarcie ronda Sedlaczka w grudniu, ale w ten weekend jeszcze objazdy

Warszawa: Otwarcie ronda Sedlaczka w grudniu, ale w ten weekend jeszcze objazdy

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl, UM Warszawa
  3. 2023-11-30
Warszawa: Otwarcie ronda Sedlaczka w grudniu, ale w ten weekend jeszcze objazdy
Ostatnie prace na rondzie Sedlaczka w ramach remontu Trasy Łazienkowskiej w Warszawie. Zdjęcia: SZRM Warszawa
To już ostatnie prace na rondzie Sedlaczka w Warszawie. W czwartek (30 listopada) kierowcy musza jeszcze liczyć na większe utrudnienia w ruchu. Otwarcie ronda i przywrócenie całego ruchu w rejonie ulic Myśliwieckiej, Rozbrat i Łazienkowskiej planowane jest jeszcze w tym roku.

Pod nowymi wiaduktami Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola dobiega końca przebudowa ronda Sedlaczka, które znajduje się na skrzyżowaniu ulic Myśliwieckiej, Rozbrat i Łazienkowskiej. Pozostało jeszcze ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni i wykonanie na niej oznakowania poziomego. Prace te wymagają zamknięcia skrzyżowania, co nastąpi w czwartek, 30 listopada, około godziny 22:00. Przywrócenie ruchu zostało zaplanowane na poniedziałek, 4 grudnia przed godziną 5:00.

Objazd wyznaczony został Alejami Ujazdowskimi oraz ulicami Książęcą i Ludną do Wisłostrady lub ulicą Czerniakowską do Trasy Łazienkowskiej.

- Zakres otwarcia skrzyżowania uzależniony będzie od postępu w pracach, na co decydujący wpływ ma pogoda. Jeśli zbyt niskie temperatury lub opady śniegu uniemożliwią wykonanie wszystkich prac, w poniedziałek powróci dotychczasowa organizacja ruchu (przejazd wahadłowy po zachodniej stronie ronda), a układanie nawierzchni będzie kontynuowane w kolejny weekend – informuje UM Warszawa.

Otwarcie całego ronda i uruchomienie wszystkich relacji w rejonie skrzyżowania ulic Myśliwieckiej, Rozbrat i Łazienkowskiej planowane jest jeszcze w grudniu.

Objazdy w związku z pracami na rondzie Sedlaczka w Warszawie

Objazdy w związku z pracami na rondzie Sedlaczka w Warszawie

Źródło: Infoulice Wraszawa, UM Warszawa

Przebudowa ronda Sedlaczka jest częścią inwestycji polegającej na modernizacji wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola. Termin zakończenia wszystkich prac związanych z jej realizacją mija w marcu 2024 r., ale nowo wybudowane wiadukty są już otwarte i mogą z nich korzystać kierowcy, a po północnej stronie także piesi i rowerzyści. Na Trasie Łazienkowskiej trwa likwidacja przejazdów, które w trakcie remontu umożliwiały organizację ruchu w obydwu kierunkach po jednej stronie drogi. Związane z tym prace wymagały zamknięcia wewnętrznych pasów ruchu i potrwają do 10 grudnia.

Część pieszo-rowerowa po stronie południowej wiaduktów będzie gotowa do marca 2024 r. Do tego czasu zakończą się także wszystkie pozostałe prace, w tym m.in. wykonywanie nawierzchni żywicznych na elementach wiaduktu południowego, budowa schodów w rejonie skarpy warszawskiej i drogi rowerowej w parku Ujazdowskim.

Inwestorem przebudowy wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy Agrykoli jest Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta, wykonawcą firma SKANSKA. Koszt inwestycji to około 90,5 mln zł.

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Jak dojadę - Warszawa