1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Warszawa: Rośnie nowy wiadukt na Marywilskiej

Warszawa: Rośnie nowy wiadukt na Marywilskiej

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl, UM Warszawa
  3. 2023-02-05
Warszawa: Rośnie nowy wiadukt na Marywilskiej
Budowa wiaduktu na Marywilskiej w Warszawie - prace betonowe, styczeń 2023 r. Zdjęcia: UM Warszawa
Trwa budowa nowego wiaduktu na ul. Marywilskiej w Warszawie (droga dojazdowa do trasy S8). Stara konstrukcja przeszła do historii, a nowa rośnie w oczach. - W ostatnim czasie wykonywaliśmy betonowanie fundamentów i przyczółków wiaduktu. Jeżeli pogoda pozwoli, to większość prac betonowych powinniśmy zakończyć jeszcze w lutym – informuje Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie.

Remont wiaduktu na ul. Marywilskiej w Warszawie rozpoczął się na początku września 2022 roku. Konstrukcja była przewidziana w całości do rozbiórki i odbudowy. Wykonawcą prac jest Warszawskie Przedsiębiorstwo Mostowe Mosty. Początkowo zakładano utrzymanie ruchu na połowie obiektu do czasu odbudowy drugiej połowy i przywrócenia na niej ruchu. Jednak 22 października ubiegłego roku, w trakcie rozbiórki, doszło do niekontrolowanego przemieszczenia się podpory. Decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego wiadukt został zamknięty i rozpoczęło się wyburzanie wschodniej części konstrukcji. Zakończyło się ono na początku grudnia.

GDDKIA szuka wykonawcy S7 Czosnów – Kiełpin, trasy wylotowej z Warszawy

Po zakończeniu prac rozbiórkowych, wykonawca mógł przystąpić do budowy zupełnie nowej przeprawy. Jeszcze w grudniu wywiercono pale pod obie podpory – północną i południową. Następnie wykonane zostały ławy fundamentowe wiaduktu. W większości gotowe są również fundamenty ścian oporowych. To niezwykle istotny element nowej konstrukcji, który ma za zadanie przeniesienie obciążeń z wysokiego nasypu. Aby zwiększyć nośność ścian oporowych, zostaną one wykonane jako ściany żelbetowe.

- Jeżeli pogoda pozwoli, to główne prace związane z betonowaniem powinny zakończyć się jeszcze w lutym – informuje ZDM Warszawa.

Zdaniem wykonawcy, uruchomienie ruchu (wahadłowego) będzie możliwe na wiosnę, a całkowitej przejezdności w obydwóch kierunkach– w czerwcu bieżącego roku.

Budowa dróg w Polsce. Drogi w budowie, rozbudowie i przygotowaniu w woj. mazowieckim

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Jak dojadę - Warszawa