• Facebook - conadrogach
Warszawa: Usprawnienia na trasie Marynarska - Domaniewska
Rozbudowa ul. Marynarskiej w Warszawie. Zdjęcia: ZMID Warszawa

Wprowadzono kolejne zmiany w organizacji ruchu, które mają usprawnić przejazd w rejonie ul. Marynarskiej w Warszawie. Będzie dodatkowy pas do skrętu w Domaniewską. Docelowo inwestycja ma usprawnić komunikację z węzłem Marynarska, drogą ekspresową S79 i ekspresową obwodnicą Warszawy w ciągu S2.

Kierowcy jadący ul. Wołoską od strony ronda Unii Europejskiej mają już dwa pasy do skrętu w lewo w ul. Domaniewską. Zmieni się także sygnalizacja świetlna na rondzie Unii Europejskiej. Przypominamy także, że w weekend wprowadzona została możliwość skrętu w lewo z ul. Cybernetyki w ul. Rzymowskiego - wcześniej możliwy był tam tylko skręt w prawo.

Przypomnijmy, przebudowa Marynarskiej obejmie odcinek o długości 800 m od skrzyżowania z ul. Taśmową do skrzyżowania z ul. Rzymowskiego. Celem inwestycji jest poprawienie płynności i bezpieczeństwa ruchu drogowego w obszarze Służewca.

Zgodnie z dokumentacją projektową, która powstała w 2009 r., ulica zostanie poszerzona do trzech pasów ruchu w każdym kierunku. Pojawią się drogi dla rowerów i nowe chodniki.

Zlikwidowany zostanie skręt w lewo z ulicy Marynarskiej w ul. Postępu. W ciągu ulicy Postępu powstanie wiadukt drogowy umożliwiający bezkolizyjny przejazd nad ul. Marynarską. Skrzyżowanie z ulicą Wynalazek będzie przebudowane na prawoskręty, a istniejące tu przejście ze światłami dla pieszych zastąpi kładka. Wzdłuż ulicy Postępu oraz fragmentu ulicy Marynarskiej wybudowane zostaną ekrany akustyczne o łącznej długości 346 m.

Potrzeba realizacji inwestycji wynika z otwarcia węzła Marynarska i drogi ekspresowej S79, która komunikuje ul. Marynarską z ekspresową obwodnicą Warszawy. Sąsiedztwo największego zagłębia biurowego w stolicy sprawia, że ruch samochodowy na tym obszarze jest bardzo wzmożony.

Obecnie na ul. Marynarskiej trwają przygotowania do frezowania fragmentów nawierzchni wyłączonych z ruchu - rozbierane są opaski z płyt betonowych znajdujące się wzdłuż jezdni. Trwa także rozbiórka przystanku autobusowego w ul. Marynarskiej.

 

ZOBACZ PODOBNE

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: