1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Warszawa. Utrudnienia na Mokotowie w związku z budowa tramwaju do Wilanowa

Warszawa. Utrudnienia na Mokotowie w związku z budowa tramwaju do Wilanowa

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl, UM Warszawa
  3. 2023-04-05
Warszawa. Utrudnienia na Mokotowie w związku z budowa tramwaju do Wilanowa
Budowa tramwaju do Wilanowa wkracza w kolejny etap. Od kwietnia zmiany w ruchu i utrudnienia. Zdjęcia: TW
Od kilku dni, na warszawskim Mokotowie pojawiły się nowe utrudnienia w ruchu związane z budową linii tramwajowej do Wilanowa. Zmiany w ruchu obejmują odcinki ulic Belwederskiej, Spacerowej i Gagarina. Utrudnienia potrwają do pierwszych tygodni maja.

Trwają prace na mokotowskim odcinku tramwaju do Wilanowa. Od niedzieli, 2 kwietnia, obowiązuje nowa organizacja ruchu.

Utrudnienia na Belwederskiej

Wschodnia jezdnia ul. Belwederskiej została wyłączona z ruchu – od ul. Sułkowickiej do Parkowej. Kierowcy jadący w stronę centrum, podobnie jak na wcześniejszym odcinku ul. Belwederskiej, będą poruszali się jezdnią zachodnią, którą będą dzielili z podróżującymi w kierunku Wilanowa. Na właściwą jezdnię wrócą przed ul. Lądową.

Kierujący się do centrum na skrzyżowaniu ze Spacerową i Gagarina będą mieli do dyspozycji lewoskręt oraz pas do jazdy prosto lub w prawo. Za skrzyżowaniem pojadą już jednym pasem ruchu.

Kierowcy udający się w stronę Wilanowa na skrzyżowaniu z jednego pasa będą mogli pojechać w lewo, a z drugiego prosto lub w prawo. Za skrzyżowaniem – dla zmierzających na południe – zarezerwowano jeden pas ruchu. Kolejny zyskają za ulicą Grottgera.

Wyjazd z drogi łączącej ulicę Belwederską z Parkową oraz z ul. Lądowej będzie możliwy na Belwederską wyłącznie w prawo. Jadący w dół nadal będą mogli skręcić z Belwederskiej – w lewo w ul. Lądową.

Na Gagarina tylko południową jezdnią

Drogowcy zajęli północną jezdnię Gagarina na skrzyżowaniu z ul. Belwederską i Spacerową. Cały ruch będzie się tu już odbywał jezdnią południową. Na samym skrzyżowaniu dostępny będzie lewoskręt w Belwederską w stronę Wilanowa oraz pas do jazdy prosto w Spacerową lub w prawo do centrum. W stronę Czerniakowskiej kierowcy będą się poruszać jednym pasem.

Skrzyżowanie Gagarina z Czerniakowską

Zamknięta została północna jezdnia ul. Gagarina, a ruch skierowano na południową. W stronę Belwederskiej prowadzi jeden pas ruchu. Wyjazd na Czerniakowską możliwy jest tak jak dotychczas trzema pasami: do skrętu w lewo, jazdy prosto lub prosto i w prawo.

Jadący ul. Czerniakowską w stronę Wilanowa będą mieli jeden pas do jazdy prosto lub w prawo w Gagarina, dwa pasy do jazdy prosto oraz osobno wydzielony lewoskręt w al. Polski Walczącej. Cały czas obowiązuje także awaryjne zajęcie prawego pasa tej jezdni Czerniakowskiej.

Dla jadących w przeciwną stronę nic się nie zmieni. Tu nadal będą dostępne cztery pasy ruchu: lewoskręt, dwa do jazdy prosto i jeden prosto lub w prawo.

Wyjeżdżający z al. Polski Walczącej będą mogli skorzystać z trzech pasów: do skrętu w lewo, jazdy prosto i prawoskrętu. Skrajny prawy pas zostanie wygrodzony i wyłączony z ruchu.

Parkowa i Spacerowa

Zamknięte zostanie połączenie ul. Parkowej z Gagarina – na tej pierwszej wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Po stronie Łazienek Królewskich obowiązywać będzie zakaz parkowania, także na wyznaczonych miejscach postojowych.

Na ul. Spacerowej do już obowiązujących ograniczeń dodane zostało wyłączenie z ruchu skrajnego prawego pasa w kierunku Belwederskiej. Zostanie on wygrodzony od ul. Zajączkowskiej. Kierowcy na skrzyżowaniu z Belwederską i Gagarina będą mogli skorzystać z prawoskrętu lub jednego pasa do jazdy prosto. Pod górę, w stronę Puławskiej, pojadą jednym pasem.

Takie zmiany, zarówno na skrzyżowaniu z Belwederską i Spacerową, jak i Czerniakowską będą obowiązywać do początku maja.

Zakończenie budowy linii tramwajowej do Wilanowa nastąpi w pierwszej połowie 2024 r. Tramwaj skróci się czas przejazdu mieszkańców Wilanowa i sąsiadującej części Dolnego Mokotowa do centrum. Trasa do Wilanowa będzie miała dwie odnogi: wzdłuż ul. Gagarina i wzdłuż ul. Św. Bonifacego. 

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Jak dojadę - Warszawa