1. Strona główna
  2. Informacje
  3. Węzeł Gaj na Zakopiance otwarty! Zniknie jeden z czarnych punktów na DK7 Kraków - Myślenice

Węzeł Gaj na Zakopiance otwarty! Zniknie jeden z czarnych punktów na DK7 Kraków - Myślenice

  1. Michał Zawadzki
  2. conadrogach.pl
  3. 2024-06-28
Węzeł Gaj na Zakopiance otwarty! Zniknie jeden z czarnych punktów na DK7 Kraków - Myślenice
Zakopianka w Gaju bez utrudnień. Nowy węzeł ze 120 m wiaduktem otwarty. Zdjęcia: GDDKIA
Modernizacja Zakopianki, czyli DK7 pomiędzy Krakowem a Myślenicami, obejmuje kilka zadań polegających na budowie nowych węzłów, skrzyżowań, tuneli i kładek dla pieszych. Jednym z nich była budowa nowego węzła drogowego w Gaju wraz ze 120 metrowym wiaduktem łączącym ul. Widokową i Zadziele. Od dzisiaj kierowcy mogą w tym miejscu bez utrudnień korzystać z Zakopianki.

Kierowcy mogą już korzystać z nowego węzła drogowego na Zakopiance w Gaju. Kluczową częścią inwestycji jest ponad 120-metrowej długości wiadukt, który łączy ul. Widokową i Zadziele, pozwalając na szybki i łatwy przejazd między dwiema częściami tej podkrakowskiej miejscowości.

Nowy wiadukt nad Zakopianką w Gaj połączył dwie strony ul. Widokową i Zadziele

Nowy wiadukt nad Zakopianką w Gaj połączył dwie strony ul. Widokową i Zadziele

Zdjęcia: GDDKIA

Nowy węzeł w Gaju to poza wiaduktem także dodatkowe pasy na samej Zakopiance, pozwalające na płynne włączanie się do ruchu i na bezpieczny zjazd w ul. Widokową i ul. Zadziele. To szczególnie ważne w miejscu, w którym często dochodziło do kolizji. Zgodnie z danymi Generalnego Pomiaru Ruchu 2021 każdego dnia przejeżdża tędy średnio prawie 60 tysięcy pojazdów. Jak wynika z danych GDDKIA, w latach 2015-2022 doszło tam do 15 wypadków, w ośmiu brali udział piesi. W wypadkach zginęły cztery osoby.

Aktualne utrudnienia na DK7

Zakopianka, DK7 Kraków - Myślenice 

Zakopianka, DK7 Kraków - Myślenice

Zdjęcia: GDDKIA

Poprawę bezpieczeństwa i warunków przejazdu na Zakopiance między Krakowem a Myślenicami mają przynieść też inne inwestycje. Oprócz węzła Gaj na DK7 powstają jeszcze nowe, bezkolizyjne skrzyżowania w Krzyszkowicach i Myślenicach. Na pierwszym z nich powstanie tunel pod DK7, na drugim – wiadukt pozwalający na szybki i bezpieczny przejazd do miasta. Razem z budową wiaduktu w Myślenicach powstanie też kładka dla pieszych. Kolejne takie przejścia dla pieszych powstają w Mogilanach i Głogoczowie. W Libertowie, do 2027 roku, powstaną następne trzy kładki w ramach przebudowy Zakopianki związanej z budową tunelu na Górze Libertowskiej.

Planowane i realizowane inwestcyje na Zakopiance

Mapa z nowymi inwestycjami na Zakopiance DK7 Kraków - Myślenice

Mapa: GDDKIA

 

Podziel się:
AKTUALNOŚCI
ZOBACZ PODOBNE
Zobacz również Utrudnienia na drodze 7 Jak dojadę - Kraków