Węzły na autostradzie A4 Wrocław – Katowice będą rozbudowane
Węzły Brzezimierz i Wrocław Wschód autostrady A4 będą przebudowane. Prace mają potrwać do końca 2022 roku. W planach jest też budowa lub rozbudowa A4-ki od Wrocławia do Krzyżowej. Zdjęcia: GDDKIA

Inwestycja obejmuje dwa węzły na autostradzie A4. Prace dotyczą m.in.: rozbudowy skrzyżowania łącznicy węzła Brzezimierz z drogą wojewódzką nr 396 na skrzyżowanie w postaci ronda i rozbudowę skrzyżowania łącznicy węzła Wrocław Wschód z drogą wojewódzką nr 395 na skrzyżowanie w postaci ronda. Przebudowane zostaną również obiekty inżynierskie i infrastruktura towarzysząca. Na węzłach zamontowane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 

 

Węzeł Brzezimierz na autostradzie A4 będzie przebudowany, powstanie rondo
Węzeł Brzezimierz na autostradzie A4 będzie przebudowany, powstanie rondo. Zdjęcia: GDDKIA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad na realizacje zadania planowała przeznaczyć ponad 450 tys. zł. Oferta złożona przez firmę Marek Bacała "BAMAR" Biuro Projektowe z Wrocławia opiewa na prawie 446,5 tys, zł. Umowę podpisano w II połowie czerwca br. Wykonawca ma 24 miesiące na wywiązanie się z zadania.

Projektowanie węzłów Brzezimierz i Wrocław Wschód na A4 potrwa dwa lata. Sama przebudowa natomiast powinna być wykonana do końca 2022 roku.

Do przebudowy przewidziany jest węzeł Wrocław Wschód. Tu również powstanie rondo

Do przebudowy przewidziany jest węzeł Wrocław Wschód. Tu również powstanie rondo. Zdjecia: GDDKIA

To nie jedyne prace zaplanowane na dolnośląskim odcinku autostrady A4. Przypominamy, że drogowcy przymierzają się do rozbudowy lub budowy wąskiej i niebezpiecznej autostrady A4 prowadzącej z Wrocławia w kierunku zachodniej granicy. Prace mają objąć odcinek A4-ki Wrocław - Krzyżowa. 

Autostrada A4 Wrocław - Krzyżowa: Decyzja budowa czy rozbudowa

Obecnie trwa przygotowanie koncepcji dla odcinka autostrady A4 i wybór rozwiązania: budowa, rozbudowa czy budowa+rozbudowa.

ZOBACZ PODOBNE

KOMENTARZE

Auto2019
2019-07-10 21:46
Czyli prży wąskich co chodżiło że są i tak stare i rozbierac i z 3 Pasem na nowo.
Auto2019
2019-07-10 21:44
Jak jadę z Niemiec do Polski to nie tylko A4 Krżyzowa Wrocław się tłoczy którą planowano rozbudować o trżeći Pas, ale powinni też A4 Wrocław Gliwice bo też tłoczy, ją rozbudować. Na nie których Mostach i Wiaduktach jest Rezerwa pod 3 Pas bo właśnie widze po prawej Stronie szersze Wiadukty ale nie wszystkie. A prży wąskich Wiaduktach, to można rozbierać i chyba na nowo wybudować.
Janek
2019-07-09 21:48
Przypominamy, że drogowcy przymierzają się do rozbudowy lub budowy wąskiej i niebezpiecznej autostrady A4 prowadzącej z Wrocławia w kierunku zachodniej granicy. Po co budować wąskie i niebezpieczne autostrady? Haha
a
2019-07-09 14:26
2 lata projektować dwa ronda? W tyle to się robi całe KP

TWÓJ KOMENTARZ

Twój podpis:
Twój komentarz: